| alexRE a întrebat:

Voi cei care ati dat lucrari de licenta in anii trecuti (mai ales in domeniul economic) cum ati reusit sa colectati date de la firma despre care trebuia sa vorbiti in licenta?

(eu am promovarea vanzarilor la firma...x...)

Eu nu prea am avut noroc,am trimis nenumarate email-uri la multiple firme din Romania (altex,domo,flanco,pc garage,Orange, romtelecom) insa am fost refuzat precizandumi-se ca astfel de date sunt confidentiale si nu ma pot ajuta, de la altii pur si simplu n-am primit raspuns.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este de datoria profesorului coordonator să te îndrume, să-ți dea materiale care să te ajute să faci lucrarea.
Succes!
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Legiuitoarea are dreptate! Pe langa asta, remarc ca nu ai fost prea inspirat utilizand e-mailul. Poate aveai mai multi sorti de izbanda daca te-ai fi deranjat sa te deplasezi la firma 'X", sa discuti personal cu cel care coordoneaza departamentul de vanzari.

Răspuns utilizator avertizat
| alessia5158 a răspuns (pentru alexRE):

Du-te la seful unui hipermarket din Bacau sau la o firma mai mica--- precizeaza ca nu vrei date strict confidentiale ( se sperie!)
Ca idee la tema de licenta, vezi proiectul asta care nu prea abunda in cifre :
http://biblioteca.regielive.ro/......98048.html

| Dan4Virtual a răspuns:

Inventeaza si tu ceva ca si-asa totul e o abureala. Apoi, gandeste-te cum poti sa te cari din tarisoara. Multa bafta!