| LUluoo a întrebat:

Vreau sa dau la filologie ce liceu din Iasi sa aleg? (am medie peste 9 )

7 răspunsuri:
| Neo2001 a răspuns:

Liceul Teoretic "Garabet Ibraileanu" media de admitere trebuie sa fie minim 9.03

| LilTunechi a răspuns:

La medie peste 9 ar trebui sa te orientezi spre altceva la filologie merg aia mai slabi care vor sa scape de mate tu pari inteligent/a poti icnerca la mate-info sai chimie-bio daca iti placebig grin

| MissCarterM a răspuns:

"Eminescu", daca faci fata la intensiv franceza.

| Aimee33 a răspuns (pentru LilTunechi):

De ce la filologie merg "aia mai slabi"?

| LilTunechi a răspuns (pentru Aimee33):

Pentru ca nu prea se fac ore este mult mai lejer si asa se intampla iti spun din proprie experienta toti prietenii mei s-au mutat acolo ca anul asta sa dea bacul la alea usoare si sa itnre unde vor si au gasit numai slabi in acea clasa crede-ma du-te undeva unde este ceva seriosbig grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi lista liceelor şi mediile din 2013 ( în ordine descrescătoare ) la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Toate cele bune.

| LUluoo explică (pentru Aimee33):

Nu stiu de ce ii catalogati pe cei care merg la filo ca drept fiind slabi :/ Mi se pare absurd.