| Rodie a întrebat:

Vreau sa intru la liceul militar, am auzit că au un barem pentru vedere gen și vreau să întreb cine a făcut acea viza medicala cât trebuie sa am vederea la distanță că sa fiu admisă. Eu acum am -1 la ambii ochi și nu știu dacă pot intra așa.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atat pentru miopie, cat si pentru prezbitism este obligatoriu sa ai cel mult 3 dioptrii si sa vezi bine cu ochelari corespunzatori.

2 răspunsuri:
| Rodie explică (pentru Ioandelasal):

De unde pot sa scot avizul medical pentru pregătire la sport?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Rodie):

Intreaba la CMJ (Centrul Militar Judetean)! https://bit.ly/3jJjeHZ