| Qwerty12345678 a întrebat:

Acum cateva luni m-am angajat in alta tara, lucrand cu unchiul meu. Pe parcursul acestor luni am observat ca unchiul meu nu mai e acelasi, devenind foarte rece si dur. As vrea sa ma intorc acasa dar nu pot pleca pur si simplu deoarece voi fii judecat aspru.
Ce situatie as putea crea sa trebuiasca sa plec, fara sa para ca plec de bunavoie.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strange bani si daca vrei neaparat sa revii in tara, macar strange-ti un capital, sa iti deschizi o afacere.
Invata limba si muta-te pe cont propriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce la făcut și determinat sa se comporte în halul ăsta cu tine da cel mai bine în timpul liber să-ți cauți și în altă parte de muncă și să nu mai stai cu el de vorbă dacă el te tratează de parcă ai fi străin lasă-l și ia-ți bani salariu tău si căutați de munca în altă parte și cu el lasă-l în nesimțirea lui la cum se comportă cu tine de parcă ai fi străin nu nepotul lui.

| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca nu muncesti la capacitatea pe care o vrea de la tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad de ce sa inventezi o situatie cand e vorba o decizie a ta care te preiveste doar pe tine...

| Violleta2022 a răspuns:

Judecat aspru de cine si de ce?

De ce nu esti cinstit sa-i spui ca nu mai ai chef de munca, sau nu-ti mai place de fata lui?

| andrey69 a răspuns:

Te ai intrebat poate cumva este greseala la tine si de aceea si a schimbat comportamentul fata de tine?
Ia l si vb cu el intre 4 ochi si vezi ce zice, zi ca tie nu ti comvine cum se comporta si daca nu ajungeti la o intelegere spune i ca vrei sa pleci in ro

| MarianWLF a răspuns:

Daca iei decizii in viata bazat pe faptul ca nu vrei sa superi pe nimeni nu vei ajunge departe, viata e prea scurta, nu mai e bine, pleci, poate te-a ajutat cu munca dar asta nu inseamn ca trebuie sa faci plecaciuni in fata lui la nesfarsit, pur si simplu pleci, ai putin caracter.

| Qwerty12345678 explică (pentru MarianWLF):

E prea neintelegator si agresiv si va zice ca si-a pus cuvantul ca sa ma angajez aici si il fac de ras si nu stiu ce reactie va avea daca ii spun ca plec pur sibsimplu.