| Mara6392 a întrebat:

Acum câteva luni vorbeam cu un băiat, dar după o perioadă (cred că după o lună sau o lună și ceva) a început să nu îmi mai scrie asa cum o făcea și începea să mă ignore. Când am observat asta am început să mă îndepărtez și eu și nu i-am mai scris deloc o lună, dar mă tot gândesc la el și aș vrea să îi scriu din nou, dar nu știu să dacă să îi scriu sau nu, deoarece a făcut 2 chestii care pe mine m-au deranjat. Ce să fac? Să îi scriu?

7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Judecand dupa intrebare, e aproape imposibil sa ai mai mult de 15 ani. Anyway, foarte probabil baiatul s-a lovit de un zid de nepasare cu atitudine de bad b*tch, a vazut ca doar el iti scrie si evident ca s-a retras. Ori asta ori si-a gasit pe altcineva.

| Mara6392 explică (pentru siriusblack98):

Și eu îi scriam, uneori el pornea discuția, uneori eu, dar de majoritatea cazurilor eu îi scriam.

| KovacsB a răspuns:

Altul la rand.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Mara6392):

Bun atunci, altul la rand. Balta e plina de peste si pentru fete si pentru baieti.

| ioana748 a răspuns:

Nu I mai scrie ...mergi mai departe.
Găsești unul care sa ți scrie el ție, ca asa e legea firii.
Băiatul trebuie sa aibă inițiativa.

| siriusblack98 a răspuns (pentru ioana748):

"Băiatul trebuie sa aibă inițiativa." Din fericire unele o sa muriti singure daca va bazati pe ideea ca barbatul trebuie sa va dea mereu cu nasul undeva ca sa va bage in seama cand voi faceti pe indiferentele.

| ioana748 a răspuns (pentru siriusblack98):

Băiatul face primul pas și fata următorii 5.
Ce sa facem, la voi este inelul de căsătorie.