| Lorena889999 a întrebat:

Am 14 ani, nu îmi place de mama, vrea sa fac doar ce vrea ea. Norocul meu ca eu sunt fata lui tati și el mereu când mama mă cearta îi zice să mă lase în pace. Acum o săptămână mama mi-a confiscat telefonul pentru ca a aflat ca vorbesc cu un băiat și tati mi l-a dat înapoi. Mama nu mă lasă nici afara mult, dar dacă îl sun pe tata îmi zice sa stau până la ce ora vreau eu.Mama nici cu băieți nu ma lasă să stau dar nici tata nu ma lasă uneori. Nici sa mănânc în camera în pat mama nu îmi prea da voie, tati îmi dă voie și el, îmi da voie și sa dorm cât vreau de mult în vacanță.Ce pot face ca mama să nu se mai comporte așa? Se spune că fetele sunt mai atașate de tata decât de mamă, credeți ca e mit sau adevărat? Din ce am scris cine credeți ca procedează mai bine mama sau tata?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca esti prea rasfatată de tată. Ceea ce nu prea e bine.

| Enache_Razvan_ a răspuns:

Pai părerea mea este ca ambii parinti țin la tine și te iubesc enorm de mult o fi mama ta mai stricta cu tine da totuși nu trebuie sa spui ca nu o suporți sau ca nu o placi totuși e mama ta și tea născut tea crescut încearcă sa o înțelegi și tu ambii parinti procedează bine eu asa cred pana la urma dacă nu mai ai frați sau surori ești singura fata a lor

| comandantul638386 a răspuns:

De obicei fetițele că tine ajung pe Publi24. Asculta de mă-ta daca vrei sa ajungi femeie cum trebuie, daca nu, când faci 18 ani, mai lasă un mesaj pe TPU și îți găsesc eu vreo 100 de băieți să vorbești cu ei prin Elveția.

| comandantul638386 a răspuns (pentru comandantul638386):

P.S. și o să mănânci numai în pat, nici nu se pune problema. Telefonul nici nu ți-l confiscam că trebuie să răspunzi la el. rolling on the floor
Repet, asculta de maica-ta și fii cuminte, nu mai umbla cu băieți că o să regreți mai târziu că ai ajuns bagaboanta și nu îl face de rușine pe taica-tu. S-a sacrificat pentru tine și nu i-ar placea să știe că și-au băgat motanul in tine mai mulți pisoiași, dar în orice caz dacă crezi că nu am dreptate, repet iar, îți găsește băiatul in Elveția o grămadă de prieteni sa vorbești cu ei și să mâncați in pat când faci 18.

| Cipi1212 a răspuns:

E frumos să fii fata lu' tati. Dar totuși la 14 ani nu e bine să te întâlnești cu băieți. Vezi câte se întâmplă.

| LisaJulie a răspuns:

Ea doar nu vrea sa te încurci cu băieții de la vârsta asta! Vei înțelege peste câțiva ani

| 1onur a răspuns:

Tatăl tău nu te educă deloc sănătos și bine îți dă voie să faci tot ce-ți face rău. Mama ta este foarte grijulie în privința educației tale în privința sănătăți tale în privința orelor pe care le petreci afară cu prieteni tăi mamei tale îi pasă într-adevăr cu Adevărat de tine și educați ia asta reiese din spusele tale propi căci mamei tale cu Adevărat îi pasă de tine și se implică in educația ta în grija ta în creșterea ta ia țineți cont de fie-care aspect despre tine si creșterea ta.

Pe când tatăl tău este foarte nepăsător cu tine și te lasă să-ți faci de cap fără să se implice Aboslut deloc în educația ta în sănătatea ta in orele petrecute cu prietenii tăi afară este un tată iresponsabil un părinte ineglijabil în privința educație și creșterii tale din toate privințele enumerate de tine.

Ascultați mama fiindcă ia nu vrea sa crești needucată nedisciplinată de acea mereu se interesează pe unde ești cu cine ești Dece stai atâtea ore pe afară cu băieți până la ore târzii de ce dormi târziu și nu stai la masă la ora responsabilă pentru sănătate ta mama ta este enorm de grijuliu pentru viața și sănătatea foarte mare păcat faci că nu vezi cât de mult se implică pentru tine și treci cu vederea la cât de mult îi pasă cu Adevărat mamei tale o să-ți pară rău câți neglijezi mama atâta și o desconsideri atâta dacă mama ta ar fi fost un om rău si un părinte rău si un părinte iresponsabil ar fi făcut ce tatăl tău îți face ție te-ar fi lăsa pe izbeliște așa cum procedează tatăl tău în privința educație tale în privința sănătăți tale.

O judeci foarte greșit pe mama ta nu vezi deloc iubirea părintească pe care ți-o portă și nu vezi deloc cât de mult îi pasă într-adevăr cu Adevărat de tine dacă vei continua să-ți desconsideri mama atât de greșit în continuare îți vei face Numai rău ție fiind-că părinți ca mama ta responsabili grijulii pe care le pasă cu Adevărat de copii lor îi iubește cu Adevărat pe copii lor îi protejează cu Adevărat pe copii lor sânt extremi extremi de rari ai o mamă Adevărată care ar face ORICE pentru fericirea ta protecția ta sănătatea ta grija ta faci o greșeală imensă câți asculți tatăl si nu-ți asculți mama care te iubește cu Adevărat mama ta nu si tatăl Absolut deloc.

Dacă vreodată vei sa devii un părinte care își iubește copiii cu Adevărat da cu Adevărat uită-te la mama ta și o să ai ce să înveți și cum să-ți aduci copii să-ți iubești copii să-ți protejezi copii să-ți pasă într-adevăr cu Adevărat de copii tăi de educația lor de sănătate lor de viața lor.

Dacă vreodată vrei să-ți distrugi copii să-ți lași copii fără sănătatea fără iubirea Adevărată părintească dacă vreodată vrei să-ți lași copii sa creacă Destrăbălați să apuce drumuri greșite în viață uită-te la tatăl tău cu te tratează și "educă""cum te iubește" " ce părinte este"

| 1onur a răspuns:

Din păcate în societatea de astăzi în care suntem sânt prea mulți "părinți" ca tatăl tău care se "implică" în "educația" copile lor cu ochii în telefon s-au cu gândul la altele... Tatăl tău este un exemplar fascinantă de-ați demonstra ție cum să-ți distrugi copii cum să-ți distrugi familia cum să-ți asiguri viitorul copiilor tăi să ajungă Drogaților Destrăbălați alcooliști victime ale violurilor fiindcă el tot face este să-ți accepte ție fie-care pas la căderea ta treptată în viața ta fără nicio implicare în viața ta fără nici o implicare în sănătatea ta fără nicio implicare pe unde ești cu prietenii tăi cine sânt prietenii tăi și câte ore îți petreci cu prieteni tăi afară până la ore târzii.

Dacă nu vrei sa ajungi o Adolescentă fără niciun viitor în viață ai face FOARTE BINE SĂ-ȚI ASCULȚI DE URGENȚĂ MAMA TA.

Tatăl tău este martorul și singurul vinovat cu Adevărat la tot ce vei păți în viață de rău.

fiind-că mama ta ține cu toată puterea ei de tine să ajungi o Adolescentă educată o Adolescentă cu coloană vertebrală in viață și la rândul tău o soție bună pentru soțul tău și o mamă bună copii tăi să ști să-ți aduci copii să-ți iubești copii Sâte implici in educația copiilor tăi să ști Sâte implici în sănătatea copiilor tăi și viața lor săle fi o mamă ca mama ta fiind-că ca tatăl tău sânt destui "părinți" de la tatăl tău vei învăța cum să-ți torni în pahar băutură și Sâte comporți ca "bărbați" așa cum se comportă el cu tine și educația ta.

De la mama ta vei învăța feminitatea eleganța vinețea iubirea Adevărată părintească iubirea Adevărată față de soțul tău iubirea Adevărată față de copii tăi mama ta nu numai că este o mamă de nota infinită este și o Doamnă care are ce învăța multe generații de la ea dacă vrei să fi cineva în viața asculți mama. Dacă vrei să fi un tovarăși de pahar în viață ascult tatăl.