| Beatrice567 a întrebat:

Am 16 ani, am fost azi cu mama la cimitir la sora mea, ea a murit la naștere. Mama a început să plângă și când am ajuns acasă tata a încercat să o calmeze dar nu a reușit. Acum s-a mai calmat puțin și e mai bine. Eu vreau să o ajut pe mama să treacă peste asta, o iubesc mult totuși au trecut 16 ani de atunci. Când o vad pe ea supărată mă face și pe mine să fiu supărată.Cum o pot ajuta pe mama să treacă peste asta? Eu am încercat să o conving sa meargă la psiholog dar nu vrea.Cum pot să mai încerc sa o conving?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa-i dai pace cand plange, asa ai ajuta-o.

| Beatrice567 explică (pentru Violleta2022):

Nu pot pentru ca e mama și vreau să o ajut să își revină când o vad pe ea ca plânge îmi vine și mie sa plâng

| darrio2007 a răspuns (pentru Beatrice567):

Curios că ti-a fost soră iar tu nu plângi.

| Beatrice567 explică (pentru darrio2007):

Eu nici nu am cunoscut-o pentru ca eram gemene iar ea a murit la naștere eu eram abia născută atunci eu știu despre ea pentru că mi-au zis părinții mei

| Furnicuta000 a răspuns:

E o durere sa-ti pierzi un copil si durerea nu dispare niciodata. Eu nu stiu cum e, tu nu stii cum e, dar mama ta sufera cand isi aduce aminte. Cel mai bine e sa nu se mai duca asa des la cimitir ca ii face rau. Cand o vezi ca plange o iei in brate si o pupi, mai mult nu ai ce sa faci

| Violleta2022 a răspuns (pentru Beatrice567):

O ajuti daca nu te bagi peste ea.