| Alexa08809 a întrebat:

Am 16 ani nu ma simt prea bine și părinții mei vor să merg la școală am și foaie de la medic pentru ca ieri m-au dus la spital și medicul a zis ca am nevoie de foarte multa odihna.Ce pot face în situația asta cu părinți mei?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In perioada vacantei nu ti-a recomandat medicul foarte multă odihnă?

| Cipi1212 a răspuns:

De ce nu înțeleg părinții tăi că ai nevoie de odihnă?

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ideal ar fi sa te interneze in spital, sau parintii sa te duca acasa si sa-ti ia toate aparatele electronice si telefonul inclusiv, ca sa dormi fara sa te mai agit, sau sa pierzi noptile.

| johnnny123 a răspuns:

Doar atat ti-a spus medicul, ca "ai nevoie de foarte multa odihna"? Ciudat, de obicei medicii iti spun si de ce boala suferi, nu doar ca ai nevoie de foarte multa odihna.

Daca doctorul le-ar fi spus parintilor tai ca suferi de o boala care te impiedica sa mergi la scoala, cu siguranta parintii tai nu ar fi fost atat de inconstienti incat sa insiste sa mergi.

"Nu ma simt prea bine asa ca n-am chef sa merg la scoala" suna mai degraba ca o scuza pentru a nu merge la scoala decat ca o boala.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai nevoie de foarte multa odihna, atunci - in primul rand - pune telefonul (si alte dispozitive cu internet) deoparte si odihneste-te!
Dupa obosirea cu invatatul la scoala, trebuie si relaxare: plimbat in natura, intalniri PERSONALE cu prieteniele, etc!