| MihaelaAnaMara a întrebat:

Am 16 ani și sunt crescută de mătușa mea (căreia îi zic mama) o iubesc însă de când eram mică ea mă bătea certa și jignea nu vă gândiți la o palmă mă trăgea de păr îmi spărgea nasul de multe ori îmi dă tea cu cureaua peste degetele de la mână mereu mă compară când a auzit că am iubit a vrut să mă de-a afară din casă facanduma în toate felurile dar unchiul a opriți.Desi mă crește de 16 ani mă urăște din tot sufletul deși eu mereu îi vorbeasc frumos. Întrebarea mea e de ce mă urăște mama mea așa mult cu ce i-am greșit eu ei?

5 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Are probleme grave, rău de sănătatea! Tot comportamentul ei și la felul de cum te tratează, abuzează, agresează și îți chinuie sufletul, inima vrând și cu intenția de a-ți face rău "omul" ăsta se încadrează pe deplin la secția 3 spitalul de nebuni!

| crazyn17nina a răspuns:

Comportamentul abuziv pe care îl descrii reflectă, de obicei, probleme interne ale persoanei respective. Poate că mătușa ta are propriile frustrări, traume nerezolvate, lipsă de control asupra emoțiilor sau presiuni din viața ei. Abuzul, atât fizic cât și emoțional, vine din incapacitatea unei persoane de a gestiona propriile probleme și de a avea relații sănătoase cu cei din jur.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Comportamentul ei fata de tine este doar o oglinda a vietii ei interioare. Se uraste pe ea insasi, isi uraste viata.
Nu stim detaliile vietii ei si a mamei tale naturale, insa in copilaria lor au existat traume.

Tu mergi la un psiholog cu care sa discuti derapajele astea ale ei? Ai 10 sedinte gratuite pe an, cu trimitere de la medicul de familie. Incearca sa nu afle ea despre asta. I-ai da inca un motiv sa te agreseze.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred nici o minciuna din tot ce descrii tu aici, fiindca nu s-a intamplat asta in realitate!
Daca este cineva care uraste in acesta familie esti tu, ca matusa ta a dovedit ca te iubeste, de aceea ea afost cea care te-a crescut si educat si care acum iti cere respect si cumintenie, nu goleneala cu baietii.
Asculta in totalitate de matusa ta, ca tu nu discernamant la anisorii astia si nu mai vorbi d erau unica femeie care si-a sacrificat viata, ca sa te creasca ca pe propriul ei copil.

| KovacsB a răspuns:

Alt cont alta telenovela.