| Sabina887 a întrebat:

Am 16 ani tata are certuri zilnice cu mine de când i-am zis lui si la mama ca sunt însărcinată el zice sa fac avort nu înţelege ca nu se mai poate eu find gravida în 4 luni jumate mama ma sustine si a spus ca ea o sa ma ajute sa cresc copilul daca tata nu vrea.Ce sa fac sa nu mai am certuri cu tata?

6 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Tu nu mai spune nimic indiferent ce vorbe la nervi spune el.Roag o pe mama sa gestioneze problema. Ai o mama minunata, sa o apreciezi.
Se va obișnui si tata cu ideea. Acum este bulversat, in stare de soc si se manifesta asa cum se manifesta. Sa vorbească mama ta cu el si sa i explice ca trebuie sa se aseze linistea, pentru ca vine un bebe care nu este vinovat cu nimic sa fie stresat in burtica ta.
Un copil este o binecuvântare. Sa fiti sanatosi, Doamne ajuta❤️

| Violleta2022 a răspuns:

Sa suni la Protectia copilului sa vina sa te ia!

| Sabina887 explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau eu vreau sa stau cu mama mea care ma iubeste foarte mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sabina887):

Dupa cum raspunzi, este clar: esti TROLL

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuia să ai grijă cu băieții.

| bannedMF a răspuns:

Taica-tu incearca pe cat poate sa iti bage mintile in cap si meriti certurile daca ai ramas gravida la 16.

Roaga-te sa aiba grija de tine. Poarta-te frumos si asculta de el pe viitor