| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17 ani am fost la sora mea mai mare acasa pentru ca ea stie să puna unghi cu gel si eu find sora ei mi le pune gratis când am ajuns acasa dupa ce le am pus mama a început sa se certe cu mine ca nu am voie sa am unghi cu gel si sa le dau jos dar mie îmi plac plus ca sora mea a stat 3 ore sa mile faca.Cum pot să o fac pe mama sa înteleaga ca mie imi plac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asculti in totalitate de mama ta si dai unghiile jos.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Degeaba, eu mi-am luat o trusa de machiaj când aveam vreo 13-14 ani, poate mai mult și a făcut un scandal. Mi-a călcat-o în picioare, era caraghioasa. Pana la o anumita vârstă trebuie sa faci cum zice ea, nu prea ai de ales ca ești sub îngrijirea ei. Dacă te razvratesti și nu o asculți lucrurile o sa se complice. Poate sa îți placa sa îți pui și piercinguri și sa îți faci tatuaje. Dacă ai tai nu sunt de acord mai bine nu îți faci. Înainte luai bătaie pentru asa ceva, asa le-a fost și lor educația. Alea au fost timpurile și ei fac la fel. Dacă vrei sa îți fie bine în viata asta, ascultă de mama ta ca nu iti vrea răul. Mai ai un an și ești majora, o sa îți permită mai multe cu timpul. Trebuie sa ai răbdare, nu îți strica relația cu ea doar pentru niște unghii.