| Luiza567 a întrebat:

Am 17 ani eu locuiesc momentan la unchiul meu ( fratele mamei mele) mama a decedat am stat la bunici mei( părinți mamei)doar ca ei au mers câteva zile la cealaltă casa la casa im care am stat eu cu mama sa facă curat pentru ca nu au mai fost acolo de când a murit mama și o sa ne mutam din nou acolo acum stam la casa bunicilor mei cu unchiul meu ma înțeleg bine însă aș dori să merg și eu pe afara și el uneori nu ma prea lasă. Cum să îl conving să mă lase și pe mine pe afară?

2 răspunsuri:
| JohnnydeFeer a răspuns:

Roaga-l frumos, Daca nu atunci, Spune-i ca te duci pana la magazin si inapoi.

| ioana748 a răspuns:

Uneori... inseamna ca totuși te lasa si pe afara.
Incearca sa gasesti o cale de mijloc si un program cu care sa fie si el de acord