| Otilia444444444 a întrebat:

Am 17 ani, mama m-a născut pe mine când avea 17 ani, are acum 34 de ani și tata 37, el avea 20 când m-am născut. Mama mă întreabă de ceva timp când îi fac un nepot/nepoată dar eu consider ca sunt încă mica nu sunt pregătită sa fiu mamă.Ce pot face în situația asta?

6 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Normal că ești încă mică, dacă mama ta a făcut copil la 17 ani nu înseamnă că trebuie să faci și tu la fel ca ea, faci copil când ești pregătită din toate punctele de vedere, mai ales financiar pentru că un copil nu crește cu aer și are nevoie de multe lucruri. Mama ta nu prea are minte dacă te încurajează să faci copil de la 17 ani când nici școala nu ai terminat-o, din ce întreții tu acel copil, nici pe tine nu cred că te poți întreține singură.

| 1onur a răspuns:

Doamne Doamne Dumnezeule...

Cu așa "părinți " orice copil ajunge garantat 100%la100 distrus în viață.

Nu te lua după părinți tăi tu ai viața ta copile și ținete de școală învață bine fiindcă în mediul ăla ai săte îmbolnăvește Domane Dumnezeule ferește cu așa părinți nu-ți mai rămâne nicio copilărie nicio Adolescență nicio viață nicio educație. Părinți tău este foarte clar și evident ca au eșuat ca părinți grav de rău cu o așa îndrumare dată ți-e. Nu face prostia asta gravă să-ți asculți părinți și să faci un copil la vârsta în care tu ești încă un copil care n-are habar un gram despre viața asta terminăți școală apoi muncește cinstită sa poți avea o viață normală fără așa părinți bolnavi mintali care își îndruma copii să fac copii la vârsta de 17 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti cumva tiganca?
Ca numai tiganii se cupleaza la varste asa de mici si se impuiesc.

| Otilia444444444 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt țigancă doar ca mama ma născut pe mine la 17 ani din greșeală și de asta zice sa fac și eu bebe

| Violleta2022 a răspuns (pentru Otilia444444444):

Mai fata, "din greseala" nu se fac copii, ci voit, prin sex cu un barbat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faci, te protejezi si nu faci copii daca nu esti pregatita si nu ii vrei