| RalucaRaluca567 a întrebat:

Am 18 ani, am o fată are 10 luni eu cu părinți mei nu prea ma mai înțeleg am certuri dese cu ei m-am mutat recent la ei pentru ca nu ma mai înțeleg cu tatăl fetei și l-am iertat de multe ori dar acum nu mai vreau să îl iert dar mama mereu îmi zice ca eu sunt vinovata pentru tot și ca ea nu o sa îmi crească fata. Dupa părerea voastră am eu vreo vina? Vi se pare normal comportamentul mamei mele?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce nesimtita poti sa fii!
Ce obligatieare maica-ta sa-ti creasca tie copii, facuti cu unii si altii?
Tie chiar nu-t este rusine?
ia-ti copilul si muta-te singura cu copilul, ca-i obligatia ta sa-l cresti, nu a altora.

| Cinic a răspuns:

Parintii tai nu sunt obligati sa iti creasca tie copilul. Si te-ai impacat cu iubitul tau abuzator, dup ce toata lumea de pe TPU ti-a spus sa nu o faci. Sunt sanse ridicol de mari ca sa te impaci iar cu fostul, care te va regula de cateva ori dupa care te va maltrata iarasi. Cel mai bine ar fi sa te duci la munca si sa castigi banii tai si sa nu mai depinzi de nimeni. Se poate, sunt o gramada de programe pentru single moms car iti permit sa ai job part time si sa lasi bebelusul la o cresa. Si daca poti, incearca sa nu mai ramai gravida iar cu cine stie ce alt ratat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ai o vina, de ce nu te ai informat inainte sa faci sex?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai nascut la 17 ani, esti in categoria mame minore.
Ti-ai facut parintii de ras iar acum ai ramas pe capul lor cu tot cu copil.
Pune mana si invata ceva, termina scoala, sa-ti poti gasi de lucru si sa stai pe picioarele tale. Asta isi doreste orice parinte, sa-si vada copiii ca stau pe picioarele lor.
Nu te mai lua la cearta cu mama ta, tu acum zi mersi ca te-au primit sa stai la ei.

Iar "fostul" tau, stii ca intra la categoria pedofili, nu? A facut sex cu tine cand aveai 16 ani, cand erai minora.