| Irina20216 a întrebat:

Am 2 avorturi făcut și 3 sarcini pierdute soțul meu zice ca e doar vina mea ca nu mai putem avea copiii eu nu ma simt ok când spune asta ma simt vinovata și eu îmi doresc un copil dar nu mai pot rămâne însărcinată. Ce pot face să am un copil? Credeți ca e vina mea ca nu mai pot rămâne însărcinată?

7 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Este vina la amandoi. Pe nici unul nu va dus capul sa va protejati ( sterilet si anticonceptionale). Ti-ai distrus corpul aiurea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Divort

| Cipi1212 a răspuns:

Nu este vina ta.

| DandG2304 a răspuns:

Nu ai mai adresat aceeasi intrebare de vreo 4-5 ori pana acum? Raspunsurile sunt cam aceleasi: apeleaza la o mama surogat, posibil sa fiti amandoi vinovati, etc.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Bineinteles.
N-ai avut grija de tine.
Ai facut sex fara nici o grija iar acum astea sunt urmarile.
Avortul nu e metoda contraceptiva!
Protejeaza-ti sanatatea folosind prezervativ.

| Miruna333 a răspuns:

Cum iti mai poti dori copil cu cineva care te invinovateste pentru asta? Este super imatur, ca sa nu spun prost happy

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este in totalitate vina ta, ca doar nu te-a dus nimeni cu forta la avort, decat decizia ta.