| MihaelaMihaela5678 a întrebat:

Am 3 copiii cu soțul fata cea mare de 4 ani, băiatul de 2 ani, și cea mica de tot de 9 luni soțul meu din luna februarie tot îmi zice să îi fac al 4 copil i-am zis ca nu mai vreau încă un copil pentru ca nu sunt pregătită sa fiu din nou mama și ca eu am avut dureri groaznice la cele 3 nașteri în februarie când am pus întrebarea asta mați ajutat dar la el nu a funcționat nici sfaturile voastre pentru ca le am pus în aplicare și nu înțelege. Cum să îl fac să înțeleagă că nu vreau încă un copil?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Divorteaza!

| ania a răspuns:

Am citit ca si medicii recomanda mimim 2 ani de pauza, ca sa se refaca mineralele din corpul mamei. Nu cred ca e bine sa nu tii cont de dorința soțului tau, dar mai tarziu.

| relian a răspuns:

Fa copiii ca tara are nevoie, nu vezi ca populatia a scazut in RO. Daca poti baga, mai tirziu o sa stai si te relaxezi, daca faci 4 si aia e norma si pentru el, ce sa mai astepti, fa acu cit e fierul cald laughing
Ai avut dureri groaznice, dar nu sunt injectii, nu-s metode sa nu ai dureri asa de mari?
Doar nu sunteti acolo in pestera, in ziua de azi se pot face injectii, eu asa am auzit pe aici, femeile au nascut si nu au avut asa dureri, li s-a facut nu stiu ce injectii, nu-s informat bine, dar cunosc femei care asa au facut.

Nu intelege, ce anume sa inteleaga barbatutau, ca nu mai vrei tu copiii? Asta e omu trebuie sa isi faca norma laughing daca i s-a pus pata pe 4 vrei nu vrei trebuie sa te implici.
Fa si tu sex cand nu prea sunt sanse sa ramai, asa poti lungi timpul in care o sa ramai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie să îl faci să înțelegea nimic. Ai zis nu, e decizia ta și aia e.