| MihaelaMihaela5678 a întrebat:

Am 3 copilași fata are 4 ani, băiatul 2 ani și fetița care e bebeluș încă are 9 luni fata cea a mare care are 4 ani vrea să o ia tot timpul în brațe pe surioara ei mai mica eu o las să o ia în brațe dar îmi e frica sa nu o scape ea vrea doar cu cea mică să se joace de obicei cu băiatul nu se prea joaca fata cea mare.Cum sa o fac sa se joace și cu fratele ei? Și ce sa fac sa nu o mai ia în brațe pe cea mica pentru ca o poate scăpa? ea zice ca o iubește și de asta vrea sa o țină în brațe

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ii educi!
Asta este singurul lucru pe care-l poti face: ITI EDUCI COPII si le explici ce au voie sa faca si ce nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii explici de ce nu poate sa o ia în brațe. Are 4 ani, înțelege.

| Whitte a răspuns:

Ai deja 3 copii (facuti la foc continuu) si nu stii sa te porti cu copiii?
Fata isi vede surioara ca pe o papusa. Explica-i ca nu e asa. Cum spune @Violleta2022, educa-ti copiii. Nu e totul sa-i faci. Important e sa-i educi si sa faci oameni din ei.

| Cipi1212 a răspuns:

Fii cu ochii pe fata ta mare.