| Maria20996 a întrebat:

Am 7 copiii, eu și soțul meu îi iubim mult au vârstă cel mai mare 6 ani și cel mai mic are un an e diferența de vârsta de un an între toti i-am facut la un an distanță eu petrec mereu timpul cu ei îi iubesc foarte mult eu și soțul meu iubim copiii de asta am făcut atâția dar și părinți noștri ai mei și ai soțului zic ca sunt prea mult am rugat-o pe mama sa stea puțin cu cel mic cel care are un an și ea a zis ca nu poate să stea cu el nu am rugat-o sa stea cu toți doar cu unul mama zice ca e vina mea ca am făcut 7 copiii am 28 de ani dar și eu și soțul meu suntem fericiți cu ei soțul mă ajută mult.Cum să o fac și pe mama sa ma ajute cu ei? Vi se pare normal sa nu ma ajute totuși sunt fata ei? Cum sa ma descurc mai bine cu ei 7?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Pocăit ai vrut pocăit ai. Maică-ta are dreptate.

| Violleta2022 a răspuns:

Maica-ta nu are de ce sa te ajute cu copii, ca tu i-ai facut si este doar responsabilitatea ta.

De ce faci copii daca astepti pe altii sa aiba grija de ei?

da-i la Casa de copii daca nu te descurci si pe viitor folositi prezervtve la sex daca suntei incapabili sa va educati copii sis a u va mai impuiti fara numar.

Rusinos, sa ceri altora sa-ti creasca copii cand tie doar iti place sa ai sex si sa te impuiesti.

| Whitte a răspuns:

Mama ta nu are nici o obligatie. Te-a crescut pe tine. Daca nu te descurci, de ce mai faci atatia copii? Daca nu te descurci si totusi vrei multi-multi copii, plateste o bona.

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să te ajute. Ești fata ei și copiii sunt nepoții ei.

| AliGab a răspuns:

Cred ca este doar una din multele povesti indrugate in ultima vreme aici pe site.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

"Cum sa ma descurc mai bine cu ei 7?"
La asta trebuia sa te gandesti inainte sa nasti 7 copii pe banda rulanta. Refuzul mamei tale este o palma ca sa te trezesti la realitate.
Daca iti este greu cu 7 copii, poate te gandesti sa te opresti din facut copii. O metoda contraceptiva este prezervativul

| johnnny123 a răspuns:

Aha, deci când e vorba de făcut copii spui "vom face câți copii va vrea Dumnezeu", dar când e vorba de crescut acei copii întrebi "cum să o fac și pe mama sa ma ajute cu ei?". De ce nu-l rogi tot pe Dumnezeu să te ajute să-i crești, dacă el "a vrut" să faceți atâția?

Vezi tu, asta se întâmplă când pui niște convingeri religioase mai presus de rațiune. Problema este că cei care au de suferit sunt copiii, pentru că lor le este afectată calitatea vieții.