| Bianca6002 a întrebat:

Am avut o cearta cu soțul meu ne-am certat chiar foarte tare pentru ca de ceva timp nu ne mai înțelegem eu aș vrea sa ne reparam relația cât de cât dar el tot timpul când vine acasă de la munca urla la mine și spune ca e obosit sta 14 ore la munca. Ce aș putea să fac să nu ne mai certam? nu aș vrea să divorțez

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ori legi cateaua, ori divortezi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii sa isi dea demisia

| Miruna333 a răspuns:

Degeaba vrei tu daca ala urla la tine, doamne fereste. Ce sa te tina langa un om care nu da 2 bani pe tine si nu te respecta?

| ioana748 a răspuns:

Prin exemplul personal. Cand vine de la munca poarta- te frumos, fii calma chiar daca el este nervos. Daca tu risipești stare de bine in jur si el va prelua calmul si linistea de la tine.
Chiar este obosit dupa 14 ore la muncă.

| Whitte a răspuns:

Ce ar fi sa-ti gasesti si tu loc de munca? Sa vii acasa obosita, sa nu mai ai timp de giugiuleala? Atunci vei vedea cum este.
14 ore de munca, aproape dublu decat normal, nu e usor. Incearca si tu.