| Gabriello02 a întrebat:

Am cateva probleme care ma cam deranjeaza am sa vi le enumar:
1. Sunt niste zvonuri neplacute despre mine (probabil asta o sa fie rezolvata in 6-7 luni)
2. Multa lume ma striga uratule (asta 65% s-a rezolvat)
3. Un copil ma tot bate (mai am doar un semestru cu el, dar nu stiu daca mai rezist)
4. Comunitatea rroma din localitate mi-a pus gand rau (Mereu ma striga intr-un anumit fel, iar daca nu ii alerg fie ma vor scuipa fie ma vor lovi cu pietre, am incercat sa ii prind sa le cateva dar nu ii pot prinde pentru ca sunt putin mai obez.)

Ma puteti ajuta va rog cu fiecare problema.

19 răspunsuri:
| bxyismylife a răspuns:

1. ignora. Mie nu imi pasa ce crede lumea(ma rog eu sunt o exceptie pentru ca sunt mai ''populara'' ca sa zic asa)
2.Da-i cu o injuratura(nu exagera dar.)
3. Vorbeste cu parintii sau un profesor(nu il lasa ce Loser esti cum poti sa lasi pe candva sa te bata?)
4.Aici e najpa eu nu ma bag cu oamenii de tipu asta. Trebuie sa fi facut tu ceva ca sa fie astia asa. Incearca sa repari ce ai facut si trateaza-i ca atare
Sper ca te-am ajutat funda?

| Andreea14Bianca a răspuns:

1. Si ce conteaza ca sunt zvonuri? Ce daca altii prefera sa creada alt " adevar " decat cel care chiar este adevarat? Ignorai. E mult mai important ceea ce crezi tu despre tine, nu ce " zvonuri " nascocesc altii.

2.Si ce daca te striga asa? E mult mai important ce crezi tu despre tine, nu cum iti spun altii din lipsa de ocupatie. Spunele ca, daca sunt ei mai frumosi, sa taca naibii din gura.

3. De ce sa te bata? Bate.l si tu. Sau vorbeste cu diriginta/dirigintele. Sau pur si simplu evita.l, asa o sa se plictiseasca. Mai rezisti tu cumva, daca nu, un semestru.

4. Tigani. Hua. Astia nici nu merita sa ii numim rromi. Tigani direct! Nici mie nu imi prea sunt dragi. [ poate oi ' fi ' eu rasista, sau nu stiu ] Cea mai buna metoda ar fi sa vb cu parintii tai si sa le spui. Sau nu te lua in seama cu ei. Ameninta.i ca suni la politie pentru ca te deranjeaza si ca o sa le dea amenda. [ sau chiar poti face asta ].
Nu stiu ce sa spun. Ai probleme serioase. Sper sa gasesti o rezolvare, si ca te.am ajutat in mare parte.
- Un an nou fericit - :*:*

| xChampiionOrLooser a răspuns:

1.Incearca sa vb cu cel care a inceput zvonurile, poate rezolvi ceva dar sunt sigura ca e si vina ta
2.Pai daca s-a rezolvat, cat zici tu nu-l baga inseama si nu fii necajit, ca va trece
3.Vb cu diriginta sau cu profesoara apoi cu directorul poate va merge
4.Nu ma bag dar vb cu ai tai si cu parintii copilului cel rau.
Sper ca te-am ajutat putin

P.S.:Nu uita:vb cu ai tai sau cu diriginta si cu parintii copilului poate rezolv ei la director asa am patit si eu si s-au dus la ai mei la director si acum, sunt bine. Funda.happy

| Gabriello02 explică (pentru xChampiionOrLooser):

2. Vorbeam de mai multi nu doar de un singur copil.
4. Si aici vorbeam tot de mai multi copii nu doar unul.

| Gabriello02 explică (pentru Andreea14Bianca):

3. Nu pot sa il bat pe acel coleg pentru ca e mult mai puternic, ii bate pe toti dar cu mine exagereaza mai mult decat cu restul, nu pot sa il spun la profesori deoarece lor nu le pasa pentru ca el le da mita, odata i-a spart capul unui prieten si tot nu s-a lasat de batai si in plus cand nu ma bate fie ma fura, fie profita de frica mea si acel coleg stie si de problemele 2 si 4.

| irynutza a răspuns:

Evitai si acestia la un moment dat se vor plictisi sa te jigneascasi bineinteles vorbeste cu parintii tai despre asta.Mult noroc!

| toxik a răspuns:

1.lasa-i sa vorbeasca oh go on daca ei vad ca nu le dai atentie vor inceta sa mai barfeascawinking
2.:da-le peste gura" spunandu-le "va credeti mai frumosi? oh go on" sau "ced importanta se dau uni care sunt vai mama lor"
3. apeleaza la parinti sau profesori.nu este nicio rusine straight face
4. vorbeste cu parintii

| Gabriello02 explică (pentru toxik):

1. Cei ce au barfit nu a facut-o sa ma enerveze ci a facut-o pentru a isi salva propria reputatie.
3 Citeste ce am scris mai sus.
4. Da? si ce sa le spun "Mama, Tata vreo 50 de tigani nu imi dau pace".

| Gabriello02 explică (pentru Andreea14Bianca):

4. Da? si ce sa le spun "Mama, Tata vreo 50 de tigani nu imi dau pace".

| toxik a răspuns (pentru Gabriello02):

1.nu pari genul sa te apuci la bataiebatting eyelashes chiar daca iti este reputatia in joc.nu prea ai ce face decat sa-i lasi sa vb pana se "satura".
3.incearca sa-ti invingi teama si ia-te la bataie cu el. daca nu vrei sa discuti cu parintii sau cu porfesorii despre asta.
4.si atunci ce propui? tu crezi ca asa te vor lasa in pace?batting eyelashes iti spun eu ca nu.sunosc destul de bine acest fel de oameni.nu te vor lasa in pace cu una, cu doua, mai ales daca esti mai "slab"decat ei

| Gabriello02 explică (pentru toxik):

3. Nu pot sa il bat pe acel coleg pentru ca e mult mai puternic, ii bate pe toti dar cu mine exagereaza mai mult decat cu restul, nu pot sa il spun la profesori deoarece lor nu le pasa pentru ca el le da mita, odata i-a spart capul unui prieten si tot nu s-a lasat de batai si in plus cand nu ma bate fie ma fura, fie profita de frica mea si acel coleg stie si de problemele 2 si 4.

4. Ce vrei sa fac vrei sa ii pun pe mama si tata sa se bata cu 50-70 tigani, nu sunt mai slab decat ei dar ei sunt multi iar eu doar unul, mereu ma striga intr-un anumit fel, iar daca nu ii alerg fie ma vor scuipa (scuipatul e scarbos), fie ma vor lovi cu pietre, am incercat sa ii prind sa le cateva dar nu ii pot prinde pentru ca sunt putin mai obez, pe vreo 4-5 chiar i-am batut dar mereu m-au parat la frati lor sau la parinti lor care m-au amenintat cu bataia si cu politia.

2. M-am gandit ca daca ma voi ascunde de ei timp de vreo 2 ani nu o sa imi mai spuna asa deoarece acei copii traiesc doar intr-o anumita zona a localitati, planul acesta e in desfasurare de 1 an si pot sa spun ca da rezultate 70% dintre ei au renuntat, Ce zici e bun planul asta?

| toxik a răspuns (pentru Gabriello02):

Numai cei lasi fug, se ascund.tu nu vrei sa fi un lasi nu? fi tare si treci peste. happy
dar tia-i pus vreodata intrebarea:tu n-ai facut nimic rau de se ia toti acestia de tine?batting eyelashes

| deceeu a răspuns:

Prietene, fii barbat in pana mea si vorbeste si tu cu ei ca baietii pe un ton mai rastit asa, si daca nu merge incearca sa te bati nu sa stai ca prostu sa dea ala in tine

| waXonwaXoff a răspuns:

Ba unde stai? si cati ani are ala care te bate ca vin sa il calmez...

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Ma rog, eu nu am stiu deci :-p

| Gabriello02 explică (pentru toxik):

Ba da am facut problemele 2 si 4 sunt cauzate de mine si 3 e cam din vina mea pentru ca daca nu ramaneam repetent nu ajungeam in clasa cu ala, 1 nu e din vina mea ci din vina familiei si a vecinilor. In legatura cu problema 2 nu crezi ca e bun planul cu ascunsul, eu zic ca faptul ca m-am ascuns a dat rezultate.

| Gabriello02 explică:

Pentru @GCS, @irynutza si @deceeu, raspunsurile voastre la care problema erau.

| waXonwaXoff a răspuns (pentru Gabriello02):

La ala cu ala care te bate dar da spaga la profi laughing

| firedeaths a răspuns:

Crede-ma ca si eu am avut probleme de genul asta spre exemplu mergeam pe strada si am observat ca mi-a trecut ceva pe la picior nu am bagat de seama si dupa aia ceva mi-a venit in cap m-am intors am vazut 4 cu niste corcoduse (eu eram cu inca 1 baiat) m-am intors si am zis care ii ala? el a zis eu ma probleme si l-am aruncat pe jos dupa care el a inceput cu niste scheme dinalea cu picioare la cap etc sa ma intimideze si i-am dat un pumn a picat din nou in cur dupa care am plecat a continuat sa isi bata joc de mine prin oras arunca cu diverse chestii etc si catev zile la rand dupa 3 luni l-am vazut pe strada (eram cu niste baieti mai mari la ani inaltime ca mine ) si am zis sa il las ca mno... ce sa il bat pentru ce mi-a facut acum cateva luni si am fost singur el s-a intalnit cu mine (eram singur )si iarasi a inceput astia nu se lasa pana nu le dai o bataie de o tin minte... nu ai ce sa le faci ei se iau de fizicu tau mereu du-te fa si tu ceva sport kick-boxing sau box de strada ajuta mult