| yym a întrebat:

Am cunoscut un albanez și nu știu dacă ar trebui sa intru într-o relație cu el. Pare un băiat ok la prima vedere, din ce am văzut, am citit despre ei că sunt familiști, însă, știți cum este, aparențele înșeală! Nu am mai fost într-o relație cu vreun albanez și nu știu amănunte mai detaliate despre ei că popor, ca și personalitate, comportament...
Va rog mult, cine cunoaște mai îndeaproape sau a avut experiențe cu albanezi, îmi poate spune, mai detaliat, va rog frumos, pentru a știi la ce să mă aștept mai exact: merita sa intri într-o astfel de relație, mă refer aici la faptul că ei au mentalitatea lor poate puțin diferită de a noastră, alta religie, majoritatea, cum sunt ei ca și popor,
cum sunt aceștia într-o relație, ce fel de comportament și temperament au ei?
Am uitat sa menționez, de altfel, poate cel mai important aspect, faptul că el este albanez kosovar, din Kosovo, după cum spune el.
Va rog mult, cine cunoaște îndeaproape sa îmi spună cât mai detaliat!
Mulțumesc anticipat, scuzați ora la care adresez întrebarea și o noapte minunată va doresc tuturor in continuare!

4 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Romanii nu va mai plac? Nu prea sunt cumințiwinking

| gratargratar a răspuns:

Ei sunt musulmani. Musulmanii isi pot lua mai multe sotii.
In al doilea rand, daca e kosovar, inseamna ca e sarac lipit si nationalist. Ceea ce inseamna ca va vrea sa te duci cu el in Kosovo, sau sa mergeti cel putin sa vizitati frecvent.

Per total - proasta decizie. Nu cred ca e asa criza de barbati incat sa trebuiasca sa te legi de unul din kosovo (stat pe care Romania nici nu-l recunoaste oficial). Daca nu iti plac romanii, ia-ti cel putin un barbat mai apropiat de cultura noastra.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc, ca au reputatie din cele mai proaste, nu doar in europa ci si pe alte continente.
Astia sunt cei mai mri traficanti de femei, pentru prostitutie.
Sfatul meu este sa fugi cat poti de iute si sa tai orice conexie cu el.
Asta este comportamnetul lro, par a fi extraordinari doar ca sa te convinga ca te plac si te iubesc, pana te vad iesita din tara, dupa care te fac sluga sexuala si te vand pe bani foarte multi la alti interlopi si proxeneti.
Cele mai brutale si mai mari clanurid e proxeneti din europa sunt formate de albanezi si asta este deja stiut.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Mafia Albaneza poate iti suna cunoscut.