| Magda455 a întrebat:

Am decis sa îl iert pe iubitul meu pentru ca ma înșelat asta e ultima șansă care eu dau îl iubesc și de asta am decis asta dar aș vrea să întreb. Cum ma pot asigura ca nu o face din nou?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te poti asigura. O va face din nou. Pentru ca stie că il vei ierta din nou.

| ioana748 a răspuns:

Nu te poți asigura.
Fie il accepti asa cum este pentru ca il iubesti necondiționat si este om liber.
Fie te desparti, caci vei sta tot timpul cu gandul la faptul ca el te inseala.

| Miruna333 a răspuns:

Cum te poti asigura ca nu o face din nou?
Nu sta la tine asta, ci la el.
Nu tu poti face absolut nimic pe acest pamant ca sa-l opresti din a te insela. Doar sa il tii inchis intr-o camera pe veci.
Insetul nu are legatura cu partenerul, ci cu persoana in cauza
Nu are legatura cu tine, ci cu el! La el este problema!
Bine ca l-ai iertat, bine ca i-ai mai dat o sansa, acum se va asigura ca va face totul perfect, sa nu afli vreodata, te va mai insela de cateva zeci de ori.
Nu exista iertare pentru inselat