| Mirela456 a întrebat:

Am deja 2 copiii baiat de 8 ani şi fata care are 5 ani acum sunt însărcinată iar sunt fericită că o să fiu mama a 3 oara dar îmi e frică de reactia lor eu nu le-am zis ca vor avea un frate sau sora îmi e teama ca se vor simti neglijati cand apare bebe.Cum sa fac sa nu se simta neglijati cand apare bebe?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deja pare ca sunt conturi facute la misto intrebarile de genul asta.

| adryang78 a răspuns:

Este normal să fie geloși, cel puțin o perioadă. Cu grijă și răbdare, le arăți că îi iubești la fel de mult, chiar dacă bebe are nevoie de mai multă atenție. N-ai motive să-ți fie frică, este doar o fază trecătoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai facut si cand il aveai pe primul si a aparut al doilea.

| gabicoo a răspuns:

Pe celălalt cont nu ai copii dragă Irina.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă apare bebe îl vor îndrăgi fata și băiatul.