| Mirela456 a întrebat:

Am deja 2 copiii baiat de 8 ani şi fata care are 5 ani acum sunt însărcinată iar sunt fericită că o să fiu mama a 3 oara dar îmi e frică de reactia lor eu nu le-am zis ca vor avea un frate sau sora îmi e teama ca se vor simti neglijati cand apare bebe.Cum sa fac sa nu se simta neglijati cand apare bebe?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deja pare ca sunt conturi facute la misto intrebarile de genul asta.

| adryang78 a răspuns:

Este normal să fie geloși, cel puțin o perioadă. Cu grijă și răbdare, le arăți că îi iubești la fel de mult, chiar dacă bebe are nevoie de mai multă atenție. N-ai motive să-ți fie frică, este doar o fază trecătoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai facut si cand il aveai pe primul si a aparut al doilea.

| gabicoo a răspuns:

Pe celălalt cont nu ai copii dragă Irina.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă apare bebe îl vor îndrăgi fata și băiatul.

| Miruna333 a răspuns:

Trebuie sa le zici, nu le ascunde. Trebuia sa le zici inca dinainte ca te gandesti sa faci alt copil.
Simplu, le acorzi si mai multa atentie si nu ii neglijezi. Nu stai cu copilul in bot non stop, ci petreci timp si cu ei, nu esti doar mama bebelusului, ci si mama lor si ei au nevoie de o mama disponibila pentru acestia