| Patricia445555 a întrebat:

Am discutat cu iubitul meu și vrea să mă ia la el e plecat în alta țară la munca noi avem fata care are doar o luna și nu sunt sigura dacă e o idee buna sa merg în alta țară cu un copil așa de micuț mam gândit sa stau în țară până va mai crește.Ce sfaturi ați avea pentru mine? Credeți ca ar fi ok sa merg cu un copil așa mic?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este ok sa pleci cu un copilas de 1 luna in strainatate, mi ales cand nu aveti acolo nimic, nici casa, nici bani si nici asigurare medicala care-i scumpa rau, iar tu nu muncesti, fiind-i doar o povara omului care se chinuie sa stranga un banut si sa se intoarca la tine, sa ca puteti trai decent.

Tu spui ca stai la parintii tai, deci ai tot timpul din lume la dispozitie putand chiar sa-ti iei de munca in tara, cat copilul sta cu mama ta, in felul asta strangi si tu bani, ca sa va faceti o casa, un camin al vostru.

| adryang78 a răspuns:

Nu, nu ar fi deloc ok.