| AlinaAlina656 a întrebat:

Am împlinit 16 ani duminica, părinții mei urmează sa plece din nou în străinătate peste o săptămână la munca, eu am o surioara care are 6 ani, o iubesc mult. Ea de când au venit acasă doarme cu mine, nu vreau sa o ia din nou cu ei dacă pleacă iar. Cum să îi conving sa o lase cu mine și cu bunica? Nu vreau sa stau fără surioara mea

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilasul de 6 anisori are nevoie de educatie stricta de la parinti, nu de o bunica care sa o rasfete si sa-i fie foarte greu cu doi minori pe cap.

| AlinaAlina656 explică (pentru Violleta2022):

Ei au putea să mă ia și pe mine cu ei nu sa mă țină departe de sora mea pentru ca o iubesc foarte mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlinaAlina656):

Probabil ca au motivele lor sa nu te ia cu ei.

| Cipi1212 a răspuns:

Va trebui să le dovedești părinților tăi că ești responsabilă