| Valentina7777777 a întrebat:

Am mers la tata am 17 ani mama şi tata sunt divorţaţi dar eu petrec timpul cu amândoi mai mult cu mama pentru ca la ea locuiesc am şi o sora are 20 de ani.Cum o pot convinge pe mama sa ma lase sa petrec timp şi cu tata mai mult?

3 răspunsuri:
| nusuntarianna a răspuns:

Ii explici frumos situatia si ce te deranjeaza la un moment potrivit (recomand dimineata la micul dejun)

| Ioana06i a răspuns:

Îi explici pur și simplu că îți dorești să petreci mai mult timp cu tatăl tău și poate o și convingi să te lase, dacă asta chiar îți face bine.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Stabileste un program de activitati cu tata.
Asa, ca sa mergi si sa stai ca un zombie cu nasul in TV sau PC, pentru ca tatalui nu-i pasa ce faci, nu se cheama ca petreceti timp impreuna.
Dar, cu niste activitati bine definite, mama n-o sa aiba nimic impotriva.