| Dianadnc a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTOR, trec printr o perioada foarte proasta după ce soțul meu a murit acum 2 saptamani, și am un copilaș de 2 luni jumate cu care nu ma pot descurca, familia lui nu ma ajuta cu nimic, iau eu nu îmi cunosc familia provin de la casa de copii, nu prea ma descurc aproape mai deloc, facturi, lapte, pampersi, medicamente, hainute, nu cer bani, cine poate sa ma ajute sa mi trimită câte ceva pentru copil, nu ma judecați ca am postat anunțul doar ca nu mai pot face față.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi aici orasul/comuna/satul unde locuiesti, ca oamenii sa stie unde trimit pachetele.

| relian a răspuns:

Alta laughing mai sunteti pe aici, ati invadat tot internetu asta, nu mia stiti unde sa mergeti sa prostiti lumea.
Iti zic eu unde trebuie sa mergi. Mergui si cauta de munca, ori muncesti ori dai cu fundu, cu prosteala nu mai fetita, sau cam terminat naivii, puneti fundu la treaba, fundu, gura, ce ai, lalsa prosteala, sa cam saturat lumea de voi.
Acum vreo 2 zile mai era una la fel, sau ar putea fi aceiasi, cu un cont nou.
Mereu aceiasi poveste, sot plecat, mort, copil, nu are pe nimeni sa ajute, fieva mila trimiteti ceva malai, euro daca se poate ca e mai bine laughing aceleasi povesti rasuflate, aceleasi basme mereu spuse iar si iar.
Nu mai poti face fata, sigur, esti terminata, laughing dar munca nu-i de tine, nici macar sex pe bani nu sunteti curioase, va credeti mai destepte ca altele, sau mai destepte ca altii, dar de fapt sunteti jalnice, doar prostie radiaza din voi, sa vii mereu cu aceiasi poveste, sa crezi ca mai sunt care se lasa prostiti.
Hai dispari, ca aici nu-i loc de prosteala, o sa fii rapid eliminata, acu apar cei care te vor reclama, o sa iti inchida contul, pe aici nu-i casa de binefacere, nu-i ajutor social.
Iara tu pune fudul la bataie, alta sansa nu ai laughing fundu, gura, pentru ca mainile si restul nu esti curioasa, munca este straina de tine.

| andreeaionescu89 a răspuns (pentru relian):

Dar tu crezi ca o femeie poate să suporte chiria și cheltuielile unui bebe? Cu cine ar trebui să lase copilul când merge la muncă? Atâta răutate în voi, dacă povestea este adevărată să știi ca n ai niciun drept să o judeci.