| DumitritaLoveS a întrebat:

Am nevoie de sfat ....Baiatul pe care il iubesc poti spune ca nici nu trage atentia la mine ci la restul prietenilor si nu sunt mai rea sau mai saraca decit ele. Prietena mea cind il vede se shimba total si parca nu ne mai vede, cealalta iubeste cu toti baietii sai traca atentie si parca ma socot nenorocoasa.Pe syte vb cu ele si cu mine intro vreme vorbea dar acum nu iar prima prietena care a fost placuta mult de el zice ca ma facut in tot felul.Nici nu stiu ce sa fac macar sa vorbeasca cu mine. Mareu atrage atentia la ele iar mama mea crede ca nu e bine sa arati baietilor ca ii iubesti.Macar ziceti-mi cum pot sa-l uit.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti micuta, ai timp de baietiwinking!

| mona a răspuns:

Nu te mai gandi la el ca nu merita, ignora-l si fa-ti un prieten nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa-ti pui probleme in legatura cu baietii, ar trebui sa te ocupi putin de felul in care scrii. Ai greseli de scriere si nu esti coerenta. In afara de asta, daca vrei sa-l uiti, nu se poate. Ca nu esti robot, nu ai un bun de "uitare". Trebuie doar sa-l privesti altfel. Sa-l privesti ca pe un amic, care nu e pentru tine si altfel. Persoana potrivita pentru tine va veni, stai linistita. Bafta!

| cuvant a răspuns:

Cred ca nu merita sa iti faci griji pentru acest lucru. O sa iti spun cateva lucruri care cred ca iti va prinde bine.
1. Daca incerci sa faci activitati care te vor ajuta mai departe sa te descurci in viata sa stii ca o sa atragi baietii pe care-i doresti
2. Cu riscul de a te supara - e posibil sa aiba atractie catre alte fete si din cauza modului cum comunici. Ai foarte mari probleme de scriere si sa te faci inteleasa
3. Nu te pune pe tava unui baiat deoarece o sa vrea doar sa se joace cu tine apoi va trece la alta fata

| DumitritaLoveS explică (pentru anonim_4396):

Era pentru prietena mea! Nu pentru mine

| DumitritaLoveS explică (pentru mona):

Pai nici nu eu am scris ...nici nu stiam ca a scris, acum nu stiu cum sa sterg intrebarea

| DumitritaLoveS explică (pentru anonim_4396):

Nu e pentru mine

| DumitritaLoveS explică (pentru cuvant):

N-am inteles nimic dar ma descurc cu prietena aia a mea

| cuvant a răspuns (pentru DumitritaLoveS):

happy