| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, sunt cu un tip de cateva luni si recent am observat ca vorbeste destul de des cu fosta. Ar trebui sa imi fac griji? Cand l-am confruntat a spus sa nu il mai sec la cap cu intrebarea asta, dar sincer, a devenit putin ofensat si nervos, deci clar am atins un punct sensibil. Vorbeste cu ea si cand e la mine. Ce e de facut? Cum pot gestiona situatia?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar trebui sa-ti faci griji, ca nu-i normal sa tina legatura cu o fost iubita.
Vorbeste cu ea si cand este la tine?
In cazul asta, ia-l de mana si da-l afara!
Chiar nu merita sa-ti petreci timpul cu cineva care nu are sentimente pentru tine si in plus, are nesimtirea sa fie cu tine si sa vorbeasca cu fosta. Asa ceva este inacceptabil!
Ar trebuii sa exista o intelegere intre voi, inca de la inceputul relatiei, daca vreti sa fiti imperuna: "fostii" nu au ce mai cauta in viata voastra, deloc. Ca atare, trebuiesc blocati (pe telefon. email, site-uri de socializare) si evitati in totalitate.

7 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Da, ar trebui sa iti faci griji.
Dupa faza aia cu nervii, după ce l-ai întrebat, eu l-as fi lasat la ma-sa.
Se poate sa stea cu tine pana reconstruiește terenul in fosta relatie, apoi sa plece.

| darrio2007 a răspuns:

Cam prostut baiatul. Se putea macar ascunde de tine cand vorbeste cu ea. In curand se va intoarce la ea.

Răspuns utilizator avertizat
| AnitaDugan a răspuns (pentru Plato):

Cred ca aveti dreptate... off... de ce trebuie mereu sa fie totul atat de complicat?

| AnitaDugan a răspuns:

Multumesc frumos pentru sfaturi. Imi dau seama ca aveti dreptate, si cu toate astea nu inteleg de ce e totul asa de complicat. Off.

| mgtow a răspuns:

Despartire te halesc aia e solutia

| Freya1 a răspuns:

Nu este normal sa vorbeasca atat de des cu ea si sa aiba reacția asta.Cred ca ar trebui să iti vezi de ale tale pentru ca tu in relația asta esti doar un pansament.