| Magdamsg a întrebat:

AM NWVOIE DE AJUTORUL VOSTRU, cu hainute lapte praf pampers am o fetita de doar 4 lunile, am fugit de la tatăl fetitei mele din cauza bătăilor am fost bătută cu biciu, și am venit la bunici mei, părinți nu am au decedat, și locuiesc cu bunici mei care nu are cu ce sa ma ajute financiar este totul ff scump, va rog frumos sa ma ajutați am doar 17 ani, va rog mult nu cer bani cer doar lapte și pampers trimise prin curier sau cum puteți dacă aveți posibilitatea puteți veni la mine acasă

22 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu iti ajung banii din alocatie de pampers si lapte sau mananci si tu din ei?winking
Cere ajutor de la DGASPC, ei se ocupa cu astea.
Lumea se duce la munca pentru ale lor nu pentru altiiwinking

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru alina2k18):

Mare atentie cu DGASPC, poate ramane si fara copil!

| Intrebare2134 a răspuns (pentru alina2k18):

Care e problema daca mananca si ea? Este copilu ei are tot dreptul?

| alina2k18 a răspuns (pentru Intrebare2134):

Pai atunci sa mai faca inca unul sa fie 2 alocatii laughing

| Intrebare2134 a răspuns (pentru alina2k18):

Sa fii om bun e lucru mare.
Rar oameni buni in lumea asta
Fata are nevoie de ajutor si tu faci misto pe seama asta
Roata se va intoarce nu uita?‍♀️

| alina2k18 a răspuns (pentru Intrebare2134):

Dar du-te ma frate si intretine-o tu laughing
Nu mai trimite nimeni bani la astea de posteaza pe Facebook si au trecut la TPU laughing
Pe tik tok s-a inchis si acolo robinetu.
Ne-am saturat de cersetori, inainte erau pe strada cu copiii dar de 10 ani au invadat internetul laughing)
Nu ii plateste ala de a bulit-o darmite altii laughing

| Intrebare2134 a răspuns (pentru alina2k18):

Fata nu a cerut bani a cerut pampers
Ce crezi ca daca ii duci pampers se duce in piata sa le Vanda sau cum?

| Rain2Dust a răspuns:

Buna Magda, eu vreau sa te ajut scrie-mi in privat, pentru ca eu am contul junior si nu ma lasa sa iti scriu in privat poate tu poti.

| user937483737banned a răspuns (pentru Intrebare2134):

Cine a pus-o sa suga si sa si-o traga sa ramana gravida la 17?
faci un copil daca ai o cariera si esti inteligent, daca esti prost si sarac cersesti.

| Rain2Dust a răspuns:

Buna Magda, vreau sa te ajut, te rog scrie-mi in privat. Mi-am facut cont doar pentru a incerca sa te ajut pe tine.

| Intrebare2134 a răspuns (pentru user937483737banned):

E problema ta ce face ea cu viata ei?
Daca vrei sa o ajuti de bine daca nu pa

| user937483737banned a răspuns (pentru Intrebare2134):

Da, e problema mea, pentru ca ajutorul social/ alocatie, ce primeste ea, e si contributia celor care muncesc, in loc sa isi faca un viitor sta sa schimbe pampers, sa duca la munca daca vrea ajutor.

| Intrebare2134 a răspuns (pentru user937483737banned):

O judeca Dumnezeu nu noi

| user937483737banned a răspuns (pentru Intrebare2134):

O mananca dracii si sfintii pan la al de sus...

| Rain2Dust a răspuns:

Bună Magda, scrie-mi in privat te rog, acest cont este nou, l-am facut ca sa incerc sa te ajut. Nu asculta toate comentariile negative. Ești puternică, esti o mama care isi iubește copilul cel mai frumos dar de la Dumnezeu.

| Magdamsg explică (pentru Rain2Dust):

Nu va pot da mesaj, nu știu de ce, lăsați o alta opțiune de a vorbi

| Magdamsg explică (pentru Rain2Dust):

Nu va pot lasă mesaj

| Magdamsg explică (pentru Rain2Dust):

Mulțumesc frumos

| Rain2Dust a răspuns (pentru user937483737banned):

Esti o persoana deplorabilă cu inima de javra comunistă. Cat ai contribuit tu personal la alocatia ei? Intelegeam reactia asta dacă vorbeai de cei cu pensiile speciale, nu de cineva care poate nici nu a avut un suport in viață sa o indrume sau supravegheze indeajuns. Vi si arunci cu pietre de parca ști tu prin ce a trecut fata aceasta. Rușine sa îți fie.

| user937483737banned a răspuns (pentru Rain2Dust):

Ce te freaca pe tine de aia cu pensie speciala? foarte bine, oameni destepti.
daca mai era acum securitatea si comunismul, pentru afirmatiile astea luai bataie grea si tu si asta cu cersitul, din pacate legile va apara.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Rain2Dust):

Si una si alta aveti cont junior. De asta nu va puteti trimite mesaje.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai depus cerere pentru
- indemnizaţia pentru creşterea şi îngrijirea copilului,
- alocaţia de stat pentru copil
?
https://www.digi24.ro/......at-2778363