| Sorina466 a întrebat:

Am o relație frumoasa cu soțul meu ne iubim foarte mult și suntem fericiți împreună însă bunici lui nu îi prea convine de mine soțul mi-a zis ca ea are și niște boli psihice. Cum ar trebui sa gestionez situația asta? Cu socrii ma înțeleg bine

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nici o treaba cu bunica sotului, nu o baga in seama, stii vorba aceea ca gura lumii doar pamantul o astupa.

| DandG2304 a răspuns:

O sa ti-o spun urat: bunica aia poate n-o sa mai fie la anul, cand voi o sa va faceti viata, dar o lasi sa te afecteze pentru tot restul vietii tale? Traieste-ti viata si bucura-te de partener, nu de parerea bunicilor.

| Cipi1212 a răspuns:

E bine că te înțelegi cu socrii.

| adina5adina a răspuns:

Nu ai nici o treabă!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Locuiesti cu bunica lui sau cu sotul tau?
Daca nu locuiti impreuna cu bunica, nu lasa asta sa te afecteze.