| Sonia9090 a întrebat:

Am un băiat care are 5 ani el mereu se poarta după mine eu am 21 de ani am nascut la 17 ani unui oameni îmi spun ca mi am distrus viata și tinerețea din cauza copilului dar eu îl iubesc foarte mult și sunt fericita sa fiu mama lui.Voi ce credeți credeți ca mi am distrus tinerețea? Ce pot face în situația asta în legătură cu ce zice lumea?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ce credem noi, ca-i doar problema ta si a barbatului cu care ai facut copilul.

| Sonia9090 explică (pentru Violleta2022):

Copilul nu mai are tata pentru ca mam despărțit de sot pentru ca era violent suntem în proces de divorț

| ioana748 a răspuns:

Important sa fii tu bine in interiorul tau.Ce importanta are ce spune lumea.
Fiecare are problemele sale. De unde, pana unde este treaba cuiva despre tine si copilul tau.
Ultima ta grija, lumea.
Uite, acum ai baiat mare. Toate au un rost si asa a fost sa fie.
Oricum, nimic nu se compara cu experiența de a fi mama.
Cel mai minunat lucru pe Pamant.
Sa fiti sanatosi si fericiti❤️

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sonia9090):

Un copil nu-ti poate distruge viata, ca doar tu ai decis sa-l faci si este cu voia ta, apoi el este un sufletel nevinovat si daca tu ai ales sa-l aduci pe lume, atunci ia-ti raspunderea totala sa-l cresti si sa-l educi.
Invata din greselile tale si nu le repeta cu copilul tau!
daca ai tai te educau si te supravegheau nu ajungeai sa facis ex de la 14-15 anisori si nici sa ai copil la 17 ani, deci lipsa edcutatie a fost motivul principal pentru care azi ti s epare ca copilul ala te incurca si ti-a distrus viata, cand in realitate este vice versa, fiindca tu te-ai plictist de el si-ti este povara.
Viata merge inainte si daca vrei ca copilul tau sa nu ajunga cum ai ajuns tu, apai mai lasa plansul la lume si vezi-ti de copilul tau, ca ala este mai important decta tine.