| DianaDya4567 a întrebat:

Băiețelul meu are 3 ani eu sunt din nou însărcinată însărcinată îmi e frica că după ce voi naște îmi e frica ca se va simți neglijat pentru ca bebe va avea nevoie de mai multa atenție și îmi e teama ca va fi gelos.Cum pot fi o mama mai buna pentru amândoi când voi naște?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai fost mama pentru 1 ai să fii și pentru 2

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Face ti copii pe banda rulanta ca prostii

| sweetys a răspuns:

Incerci sa il implici si pe el cat mai mult in activitatile cu bebe ( ex: sa ii aleaga hainutele), atunci cand bebe doarme te poti juca mai mult cu el. Ii explici cum sta situatia cu bebe si nevoile lui. Un copil nu trebuie ignorat doar fiindca a aparut altul. E destul de maricel la 3 ani

| JohnnydeFeer a răspuns:

Ii tratezi cat de mult poti in mod egal, Dar cel mare, Trebuie sa inteleaga ca de acum incolo el este fratele mai mare, Acum are 3 ani dar mai tarziu va intelege.