| Sidonia07 a întrebat:

Banii sau dragostea- ce alegeti?

21 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pe amandoua, capitane.

| mgtow a răspuns:

Banu si puterea

| Teardrop a răspuns:

Dragostea. Banii sunt periculoşi.

| ElenaSA a răspuns:

Dragostea. Banii ii poti face cu persoana iubita.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dragostea..de ce? pentru ca daca iubesti si esti iubita, poti munci cu drag si poti aduna banuti si asa vei avea de toate
O zi frumoasa sa aihappy

| AtateaConditii a răspuns:

Dragostea reciproca.

Răspuns utilizator avertizat
| MauvaisRose a răspuns:

Da, greu sa ma decid, nu e de mirare ca ai pus intrebarea asta ca sa fii luminata.
ma intreb si eu care din cele 2 imi tine de foame.
eenie meenie minie...nu, tot greu.

| Jasmin23 a răspuns:

Dragostea

| Sidonia07 explică (pentru MauvaisRose):

laughing)))nu stiu care din noi 2 are nevoie de mai multa "lumina"

| Asasseya a răspuns:

Degeaba ai bani, daca nu esti fericit. Cand iubesti si esti iubit, nu-ti mai trebuie nimic. Ai impresia ca totul e roz in jurul vostru.

| ArthurKn a răspuns:

Banii!

| MauvaisRose a răspuns (pentru Asasseya):

Cand nu ai bani si-ti ghioraie matele de foame, numai de iubire nu-ti arde.
visati cai verzi pe pereti cu iubirea voastra.

| Asasseya a răspuns (pentru MauvaisRose):

Atata timp cat ai maini si picioare, nu mori de foamewinking

| MauvaisRose a răspuns (pentru Asasseya):

Asa e, asta e lege universala, ai maini si doua picioare, deci imposibil sa mai ai din cand in cand probleme financiare.
"Degeaba ai bani, daca nu esti fericit."

gresit, asta e pentru fraierii aia de nu stiu sa profite si nu se simt destul de impliniti, ca sunt dependenti de iubire, si nu se pot bucura de o infinitate de lucruri pe care le pot face cu banii...ca nu au cu cine, domne.

cand ai bani, pai automat iti gasesti iubirea...ca iesi mai mult, socializezi mai mult, ai incredere mai mare in tine, iti permiti sa ai grija de tine, sa fii mai atragator, sa atragi chestii de care ai nevoie.

de aia banii sunt pe primul loc si dupa iubirea.

asta cu, iubirea pe primul loc si apoi banii cel mai des se refera la aia de brusc au bani ca se cupleaza cu unu/una de ii intretine.
cum de brusc au bani cand au iubit/a?
pai puteau sa aiba bani si inainte sa se cupleze, deci aici e clar vorba de intretinuti.

la asta s-a referit raspunsul meu, dar tu ramai cu ideile tale roz, cum ca iubirea tine de foame.
de aia se zice ca iubirea nu e pentru oricine, ca majoritatea o iau pe aratura cand iubesc, si devin nerealisti.

| Sidonia07 explică:

De prea multi bani te saturi la un moment dat. de prea multa iubire nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci un studiu ori intrebarea ta vine in urma faptului ca ai esuat intr-o relatie?

| Sidonia07 explică (pentru anonim_4396):

Ambele.

| ShadoWCrist a răspuns:

Ambele.Mai mult banii.

| danay72 a răspuns:

Banii azi ii ai, maine nu, dar dragostea adevarata ramane.