| Carina568 a întrebat:

Buna.Am 24 de ani și sunt căsătorită cu soțul meueu su cu el avem o relație frumoasa în ciuda faptului că ne chinuim un copil dar asta e alta situație când merg cu soțul meu la mama ea ma tot îmbrățișează si nu îmi prea place asta pentru ca totuși am 24 de ani nu as vrea sa îi zic ca nu îmi place ca să nu o supăr pentru ca e mama.Vi se pare normal sa facă asta având în vedere ca am 24 de ani și sunt căsătorită? Mie nu îmi prea place. Ce pot sa fac în situația asta?

3 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Casatorita, necasatorita, cu 7 copii sau fara, la 20 sau 50 de ani, tot puiul ei esti.
Este normal sa te imbratiseze, insa, daca te sufoca, ceea ce cred ca se si intampla, nu este ok.
Daca nu iti place ceva la un om, indiferent de relatia pe care o ai cu aceasta sau de reactia pe care o va avea, va trebui sa impui limite. Daca nu vei spune nimic, va continua cu acest tratament, nici macar nu stie ca nu iti place.
Vorbeste deschis cu aceasta si explica-i ca doresti mai mult spatiu, daca se va supara, este egoista si ea se va simti cum se va simti, nu ca ai facut-o tu sa se simta cumva. Ca adulti, suntem stapani si emotiile si reactiile noastre. Daca este matura, te va intelege si nu va mai repeta gestul.

| mindchild a răspuns:

Prima data vezi de ce nu-ți place. Nu-ți place ce crede soțul, nu-ți place că mama ta te vede încă un copil, nu-ți place de mama ta...

Dacă ți-e rușine de ce zice lumea ar trebuie sa scapi de rușine. Și să te gândești că vei ajunge in locul ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te deranjeze că te îmbrățișează un părinte e cel mai stupid lucru pe care l am auzit.