| Roliii a întrebat:

Buna! Am agatat o fata intr-o cafenea si i-am cerut instagramul, mi l-a dat, ea este ospatarita acolo. Iar cand impartasesc asta cu prietenii, ei imd insista sa le dau instagramul, in ciuda faptului ca stiu ca n-o sa incerce sa le agate ca au prietene si ii cunosc, insista prea tare sa le dau si instagramul lor ca altfel nu m-ar ajuta sa o agat (eu am nevoie de putin ajutor din spate ca uneori la replici nu ma descurc), tin sa mentionez ca "prietenii" mei sunt de forma si si nu-s cei mai draguti in niciun caz de la care mi-am luat bully ca d eram mai copil,dar in ultima vreme erau dispusi sa mai fie de partea mea ca ne-am maturizat s-au schimbat lucrurile, etc, daca nu-i intereseaza asa mult de ce insista asa de mult si refuza de fiecare data sa-mi spuna motivul insistentelor?

11 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Nu te vor ajuta. Mai ales ca nu iti sunt prieteni buni. Vor sa rada de tine, sa-ti faca sicane pe Instagram si fata sa vada.

| slayer09 a răspuns:

Frate, tu nu trebuie sa te iei dupa ei, fii tu insuti asa cum esti tu, ca daca o agati cu nu stiu ce texte si te dai altfel din prima, apoi cand o sa fii tu insuti poate sa nu ii placa, si apoi sa fie mai grea despartirea. Sau poate sa nu ii placa cum esti tu la agatat cu textele si cu alta masca, dar sa ii placa de tine asa cum esti tu. Iar prietenii cred ca vor instagramul ei pentru ca sunt curiosi sa vada cum arata, cum e, ce poze are pe Instagram. Eu zic ca daca vrei sa ti-o faci prietena, arata-le pozele de pe Instagram dar sa nu le dai instagramul, daca spui ca prietenii tai sunt de forma.

| Lukasssz a răspuns:

Tot la fel de prosti au ramas, eu zic sa ii lasi, aia nu sunt prieteni.

| EmilutCampeanu a răspuns:

Cand vine vorba de o fata, sa nu ai incredere. Sunt multe motive pentru care ar insista. Ori sa ii zica ca to o placi, ori sa se combine unu dintre ei cu ea, etc.

| cfrtobias a răspuns:

Tu nu ii ai pe prietenii tai la prieteni pe Instagram? daca ii ai pot cauta si singur

| mgtow a răspuns:

Aia vor sa tio fure, femeia si masina nu se imprumuta niciodata

| tudorvolcano a răspuns (pentru mgtow):

Mașina se mai împrumută, femeia nu.
Dar nu prea aș prefera să împrumut mașina cuiva, dacă are nevoie de un drum, îl conduc eu, chiar pe gratis, decât să-mi zgârie mașina.

| tudorvolcano a răspuns:

Vor să ți-o ia, sau să-și bată joc de tine.

Să te doară în cot de replici, fii natural. Să spunem că ai replici la început de la alții, și te combini cu ea, dar după, dacă nu ai vorbele la tine când sunteți doar voi 2, o să te lase.
Ce te face să crezi că dacă cineva te împinge în spate, vei reuși să te descurci singur după?

| mgtow a răspuns (pentru tudorvolcano):

Depinde daca e un jaf de masina si nu-ti pasa o poti imprumuta, dar una smechera ma indoi sa o imprumuti

| tudorvolcano a răspuns (pentru mgtow):

Nu știu de ce ar da careva bani pe o mașină de lux. Mi se pare o metodă a companiilor pentru a manipula pe cei care nu au stimă de sine, exploatând vanitatea.
Una nouă, care merge, e destul.

În cazuri excepționale, oamenii de afaceri au nevoie câteodată de mașini mai spațioase, de obicei limuzine, pentru a discuta afaceri în mașină, pentru a număra banii fără a se înghesui, pentru a discuta stând la masă în mașină etc., pe scurt, pentru a maximiza productivitatea.

| mgtow a răspuns (pentru tudorvolcano):

Tine de design si gust... de-aia sant preturi diferite la masini. O masina care nu arata bine se poate modifica prin tuning si se apropie la un standard cat de cat al unei masini sport scumpe.