| myha3la16 a întrebat:

Am doar 15 ani si cateodata as vrea...sa renunt la viatacrying Pt ca nu mai pot.Am probleme cu mama care mereu are doar reprosuri la adresa mea.Invat bine, am incercat mereu sa fac numai ce vrea ea, dar am ajuns la un pct cand nu mai pot.Mereu cauta motive de cearta.Niciodata nu a venit langa mine sa-mi zica ca ma iubestecrying sau macar sa ma laude pentru tot ce am facut pana acum...niciodatacryingSpuneti-mi si mie ce sa fac? K nu mai stiu sunt disperata sad

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

Nu inseamna ca nu te iubeste daca se poarta asa cu tine. Unii parinti sunt mai reci cu copiii lor tocmai pentru ca acestia sa nu fie prea rasfatati si pentru a-i asculta. Probabil ca mama ta crede ca purtandu-se asa te face sa o asculti. In primul rand vrea sa inveti bine, din cate ai spus tu faci asta, sunt sigura ca e multumita de tine dar nu vrea sa ti se urce la cap si sa te lasi pe tanjealabig grin
mama ta vrea tot ce e mai bun pentru tine, de asta e atat de exigenta, candva nu va mai fii cu tine si nu te va mai putea ajuta de aceea vrea sa scoata tot ce-i mai bun din tine pentru a te putea descurca si singura in viata.

36 răspunsuri:
| dulcicka a răspuns:

Ai putea incepe tu sa-i spui cat de mult o iubesti si ca te deranjeaza felul in care te trateaza, chiar daca ea este mai dura in fond o sa vezi ca o sa se inmoaiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te sinucizi, toanto!

| Đănuţă a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine...Rezista...Nu te da batuta pentru niste tipete/certuri.Viata are si cateva momente frumoase. De exemplu, cand stai afara cu prietenele tale si razi pana la lacrimi sau cand stai cu iubitul si vorbiti si iti spune cat de frumoasa esti etc.
Bine, pa laughing

| mareyna6258 a răspuns:

Buna, Miha3la16...mmm da asta e virsta< Critica>daca treci acest si daca nu te lasi ''la studii''ai sa ai o viata frumoasa de la 20 de ani in sus ''cind vei stapini propria putere de a te rasfata cu propriile...''profituri''

| axandru_2488 a răspuns:

Eu iti zic doar sa nu faci vreo prostie de genul ala pentru ca eu am fost in situatia ta si sunt inca. dar merg inainte si crede-ma ca stiu cum ii, trebuie sa fii tare in momentele astea ca ai sa scapi. Daca vrei sa mai vb iti las id axandru_thebest.Si inca o data sa nu te mai gandesti vreodata la prostia aia ca nu se meritahappyhappygood luck