| myha3la16 a întrebat:

Am doar 15 ani si cateodata as vrea...sa renunt la viatacrying Pt ca nu mai pot.Am probleme cu mama care mereu are doar reprosuri la adresa mea.Invat bine, am incercat mereu sa fac numai ce vrea ea, dar am ajuns la un pct cand nu mai pot.Mereu cauta motive de cearta.Niciodata nu a venit langa mine sa-mi zica ca ma iubestecrying sau macar sa ma laude pentru tot ce am facut pana acum...niciodatacryingSpuneti-mi si mie ce sa fac? K nu mai stiu sunt disperata sad

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

Nu inseamna ca nu te iubeste daca se poarta asa cu tine. Unii parinti sunt mai reci cu copiii lor tocmai pentru ca acestia sa nu fie prea rasfatati si pentru a-i asculta. Probabil ca mama ta crede ca purtandu-se asa te face sa o asculti. In primul rand vrea sa inveti bine, din cate ai spus tu faci asta, sunt sigura ca e multumita de tine dar nu vrea sa ti se urce la cap si sa te lasi pe tanjealabig grin
mama ta vrea tot ce e mai bun pentru tine, de asta e atat de exigenta, candva nu va mai fii cu tine si nu te va mai putea ajuta de aceea vrea sa scoata tot ce-i mai bun din tine pentru a te putea descurca si singura in viata.

36 răspunsuri:
| liuda4ka_6972 a răspuns:

Fii tare si tzinete nu te gindi la prostii cauta persoana care te va intelege o prietena care te va asculta mereu si niciodata nu incerka sa te gindestila pacatul caretzi vine in cap. Daca tziar parea ca asta e o ushurintza te greshestica daca mergi la pasul acesta chinurile abia se incep, incearca sa vb sincer cu mama, sunt sigura ca te iubeste, insa nu stie cum sasi exprime ceea ce simte ajuta-i tu cu discutziile sincere si deschise...

| florin_4827 a răspuns:

Nu trebuie sa decurgem la suiciduri indiferent cat de rea ar fi viata. Gandeste-te ca ai tai muncesc ca sa ai u cei mai bun si nu vor ca tu so dai in bara poate si de asta te streseaza asa de tare... uite daca vrei eu iti pot da cateva sfaturi care o sa te ajute ma gasesti la adresa asta adolf_hitler_toader@yahoo.com succes

| axandru_2488 a răspuns:

Eu iti zic doar sa nu faci vreo prostie de genul ala pentru ca eu am fost in situatia ta si sunt inca. dar merg inainte si crede-ma ca stiu cum ii, trebuie sa fii tare in momentele astea ca ai sa scapi. Daca vrei sa mai vb iti las id axandru_thebest.Si inca o data sa nu te mai gandesti vreodata la prostia aia ca nu se meritahappyhappygood luck

| dulcicka a răspuns:

Ai putea incepe tu sa-i spui cat de mult o iubesti si ca te deranjeaza felul in care te trateaza, chiar daca ea este mai dura in fond o sa vezi ca o sa se inmoaiehappy

| loveme_4308 a răspuns:

Hmmm interesant...acesta nu este un motiv destul de întemeiat pentru care să renunţi la viaţă fiecare mai are probleme cu parinţi dar nu cred că e chiar aşa de grav se vor reyolva în timp toate problemele...big grin

| mareyna6258 a răspuns:

Buna, Miha3la16...mmm da asta e virsta< Critica>daca treci acest si daca nu te lasi ''la studii''ai sa ai o viata frumoasa de la 20 de ani in sus ''cind vei stapini propria putere de a te rasfata cu propriile...''profituri''

| myha3la16 explică:

Am incercat sa vb cu ea dar e tot la fel sad