| Anonimul151 a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutor, am scris mai jos despre ce este vorba

Am fost colegi din clasa 0, pana in clasa 4, din clasa V,nu mai eram colegi,si in toti acesti ani cand am fost colegi, am stat doar cu ea in banca,si incepuse sa imi placa de ea,doar ca nu ii spusesem pentru ca eram prea mic, si nu ii dadusem importanta acestui sentiment, anii au trecut si in momentul de fata sunt clasa VIII, si dupa cum am spus nu mai suntem colegi din pacate, dar daca vom fi colegi la liceu, voi incerca sa ii spun. Atunci nu stiam ce este acest sentiment si nu ii dadeam importanta (am mai spus asta ) dar acum chiar ii dau
Mentionez faptul ca nu am gasit-o pe vreo retea de socializare sau altceva ca sa mai vorbim

Sper sa fie buna cateforia la care pun aceasta intrebare

Cum as putea sa ii spun ca o plac daca ma intalnesc cu ea fata in fata?
Si daca ii spun pe o retea de socializare cum sa ii spun?

Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Daca relația de prietenie dintre voi este una strânsă, aceasta fata respectandu te și apreciindu te pe tine, fii bărbat și fa ceea ce este mai bine, spune i direct că o placi de foarte mult timp, spune i ce îți place la ea, de ce îți place asta. Îți recomand totuși, ținând cont că e o colega de școală, sa iti mărturisești iubirea față în față, nu printr un mesaj. In caz că îi găsești Ig ul, Facebook ul sau ceva, incepe sa vorbești cu ea și când te simți pregătit invit o în oraș undeva sau sa ieșiti pe afara amândoi și sa îi spui ceea ce simți. Succes.

7 răspunsuri:
| EdyAnghel a răspuns:

Frate, deci, vorbeste cu ea pentru mai mult timp, si cand crezi ca te simti confortabil sa ii spui spune-i, eu iti recomand sa astepti macar 2-3 luni inainte de a ii spune.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum as putea sa ii spun ca o plac daca ma intalnesc cu ea fata in fata?
Chiar, cum ai putea? Mai pe direct sau mai pe ocolite?
Când să îi spui, imediat, sau peste un an, după ce o re întâlnești?
Dacă îi spui altceva, ea o să înțeleagă asta?
Ca să înțeleagă ceea ce vrei să îi spui, trebuie să îi spui asta, sau nu?

| darrio2007 a răspuns:

Daca tu ai stat cu ea atata timp si nu i-ai spus ce te doare, sa fii sigur ca a fost altul mai indraznet decat tine. Asta e selectia naturala. Fraier vs smecher.

| AliGab a răspuns:

Lasa retelele de socializare. O inviti la un suc si vorbiti

| al0o0o0 a răspuns:

Daca reusesti sa dai de ea, nu-i spune din prima.Acorda-ti putin timp sa o cunosti si sa vezi ce fel de persoana este acum. Oamenii se mai schimba. Daca nu mai stii nimic de ea atunci trebuie intai sa o descoperi ca pe o persoana noua.Mai apoi, daca iti place in continuare de ea, poti sa-i spui, nu ai nimic de pierdut.Ai grija totusi sa nu te atasezi foarte tare de la inceput, sa nu ramai cu ochii in soare.

| Anonimul151 explică (pentru darrio2007):

Daca tu in clasa IV, ti ai dat seama, e foarte bine, de ex eu cand am inteles ce e de fapt acest sentiment a fost prea tarziu, si da poate a fost cineva mai indraznet sau nu, decat mine, sper ca ai inteles!

| Anonimul151 explică (pentru Sekim):

Mersii,de sfat