| Maraefhdgwvsjy a întrebat:

Buna! Am o mare problema, de un an de zile m-am mutat cu familia in Iordania si nu mi-a placut deloc aceasta tara si nu imi place plus ca sunt singura fara prieteni, fara nimic m-am simtit foarte rau de cand am venit aici. Am uitat sa mentionez ca tata este arab si am 15 ani deci nu pot pleca inapoi in Romania pana la 18 ani si nu stiu araba, vorbesc doar in engleza dar trecand peste asta ideea e ca m-am indragostit de un arab de aici din Iordania care a fost in Romania la facultate si stie romana si e foarte dragut. Ne vedem in fiecare zi si asa el ma place, eu il plac cel putin din comportamentul sau inteleg ca si el ma place dar problema e ca e casatorit. Am aflat de cateva zile si are si doi copii si de aceea nu face nimic, dar problema e ca imi place foarte tare de el. Cand am venit eram tare furioasa pe arabi si am zis ca eu nu voi fi niciodata cu un arab dar chiar imi place de el, pur si simplu m-am indragostit de el tare de tot. Mi-ar placea sa ma ajutati cu niste sfaturi, sa imi ziceti cum sa fac sa fiu cu el ca chiar imi place de el si tineti cont ca este cultura araba si ca la ei e pacat sa isi lase nevasta, dar pe mine ma place si s-a casatorit cu ea doar asa din nevoie. Stiti ce zic, apropo el are 30 de ani, mi-ar placea sa ma ajutati cu niste sfaturi si sa nu ma judecati plus ca araboaicele chiar nu sunt niste femei bune, sunt naspa si dizgratioase asa ca sa nu va para rau de ea ca nu sunt ca la noi in Europa femei sufletiste si nu va ganditi ca s-au casatorit din iubire deoarece ei se casatoresc doar sa faca mariaj nu chiar fiindca se iubesc.

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E trist că ai o părere atît de proasta despre femeile arabe. Dar ar trebui sa te gindesti că și femeia acelui om de care te-ai îndrăgostit e om, cu emoții, sentimente pentru cel care tu îl vrei doar pentru tine. Eu zic sa te pui in situația ei, oricît de "nașpa" ar fi ea ca femeie. Ți-ar place ca atunci cînd vei fi măritată, și vei avea doi copii, sa vina una, o americanca, și să îți fure soțul pe motivul că româncele sunt nașpa?

| Violleta2022 a răspuns:

La 15 anisori cam tot se zboara se mananca!
Asa si cu ala casatoritul, care iti vinde gogosi ca s-a insurat asa de dragul insuratorii si a facut si doi copii, dar el nu-si iubeste nevasta si copii dar nu s-ar da in laturi sa aiba sex cu una de 15 anisori...
Daca afla taica-tu te omoara, ca la arabi nu se accepta sa-i aduci rusine asupra lui si afamilie daca te duci dupa un alt barbat insurat.
Asa ceva este total inaccpetabil si este extremd e urat daca ala insurat nu ti-a spus asta pana acum ba s-a maisi dat la tine.

Te sfatuiesc sa-i spui attalui tau d eurgenta si el sa vorbeasca cu pedofilul ala, care se da la tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai 15 ani, te îndrăgostești la primul pup pe frunte.
Termină școala, asigură-te că părinții te sprijină financiar, și vino în România sub pretextul unei facultăți aici. Te întorci în țara ta, îți formezi anturaje și dacă e să pleci, măcar alege pământ european, ca să te integrezi mai ușor.
Bărbățelul tău nu o să își lase familia pentru un copil, și nici nu o să mai corespundă criteriilor tale, peste câțiva ani.

| johnnny123 a răspuns:

"Am 15 ani și m-am îndrăgostit de un iordanian de 30 de ani, căsătorit și cu doi copii"

Dacă și el se simte atras de tine și acționează în sensul ăsta, atunci este un pedofil cu care nu ar trebui să ai nicio treabă.

Iar dacă doar tu ești atrasă de el, atunci ar trebui să înțelegi că ai doar 15 ani și "atracțiile" la vârsta asta durează puțin. Însă greșelile pe care le poți face ca urmare a unei atracții adolescentine pot avea consecințe pe viață.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 15 ani, ești prea mică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai gândi la ăla de 30 de ani însurat și cu 2 copii.