| AmyPuffhuRozCatifelat a întrebat:

Buna!
Am o mica problemasad...
Imi place de un baiat foarte mult! pe nume...(x)sadDar...mi-a placut si de un alt baiat pe nume (y), iar acum el s-a intors din Germania si acum imi place si de (y) sad.
Ce sa fac?
Fundita pentru cel mai INTREG raspus!big grin

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Presupun ca daca s-a intors din Germania o sa plece si inapoi si nu are rost sa incepi o relatie de genu asta cu cineva care nu o sa fie langa tine cand o sa ai nevoie pentru ca relaiile pe mess sunt ca si plimbarile cu masina cand e oprita teoretic esti cu masina si practic nu faci nimic.Dar daca nu mai pleaca iti sugerez sa faci o mica comparatie intre aptidudinile si defectele lor si fa-le o medie asa care ia nota mai mare ala sa fie alesul. Sfatu meu e ca aspectu fizic ca fie un 30% (Maxim) din nota ar trebui sa te bazezi mai mult pe ce simte el pentru tine.Mai bine un prieten mai mediocru dar care sa te ioubesca decat unul frumos foc dar care sa nu dea nici doua flegme pe tine si sa te trateze ca pe un obiect.Ce sa mai zic...Bafta.

11 răspunsuri:
| Valentyna290497 a răspuns:

Puneti gandurile in ordine si asa iti vei da seama de care iti place mai mul. Daca cu adevarat pe vreunul dintre ei si cu care vrei sa ramai

| frikk a răspuns:

Doar de atatia? crede-ma o sa mai apara inca alti care o sa-ti placawinking
Deocamdata nu alege pe nici unu big grin
numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, nu e bine sa "joci la doua maini". Noi nu putem sa-ti spunem tie ce sa faci, pur si simplu trebuie sa-ti urmezi inima, nimic mai mult. Si eu mi-am urmat-o si acum sunt... bine, sa zicem(treaba mea ce e cu mine, acum nu e vorba de persoana mea). Ideea e ca doar asa o sa-ti dai seama ce sa faciwinking Sper ca te-am ajutat

| RenzoRomano a răspuns:

Iti plac banii lu (y) 'cea ma-ti de profitoare

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai mai intai ar trebui sa il "cunosti din nou" pe baiatul care s-a intors din Germania findca el e posibil sa se fi schimbat, oricum eu tias recomanda mai mult sa il alegi pe baiatul care simti ca te place mai mult, asta doar de tine depinde.Succes happy.

| iuliano4ka a răspuns:

Care este cal mai frumos? la care dintre el ti se opreste respiratia si ai emotii? cu acela si intilnestete. care se comporta cu tine mai dragut sau gindeste-te daca te vei intilni in fiece zi cae traieste mai aproape de tine.
sper ca ti-am fost de ajutor.

| Bєshka a răspuns:

U prea imi place beleaua in care te-ai bagat si nu atat pentru ca se zice ca nu e permis sau ca nu se poate sa iubesti doi baieti o data, ci pentru ca de aici numai u ai de pierdut si u vei fi aia criticata! Sfatul meu pentru tine ar fi sa iti iei putin timp doar pentru tine si sa stai sa analizezi bine sentimentele tale.Fostul iubit deja il cunosti sti la ce sa te astepti de la el, dar actualul poate fi o provocare si o noua sansa! Si inca ceva, nu e bine ca l-ai determinat pe actualul sa rupa relatia care o avea cu fosta lui iubita, pentru ca nici tu nu ti-ai dat seama in momentul ala de ce vrei cu adevarat, plus ca lui s-ar putea sa-i para rau, daca afla ca u inca nu l-ai uitat pe fostul! Fii indrazneata si priveste spre viitor si nu in trecut! Eu am o vb" o data ce ai scuipat nu mai lingi", adica te-ai despartit de fostul lasa lucrurile asa si nu mai incerca sa retraiesti ce a fost doar asa de dragul amintirii! bafta si iti doresc numai bine!

| KirigayaKirito a răspuns:

Nu am sa scriu foarte mult dar este esential: in primul rand vezi care dintre ei te place cu adevarat, deageaba tu alegi pe y daca el nu te place, asa o sa il pierzi si pai si pe x. apoi vezi, cine te place cu adevarat, si daca simti acelasi lucru! Daca amandoi te plac, trebuie sa iti strangi gandurile, si sa te gandesti bine, pe cine iubesti cu adevarat, daca iubesti..presupun ca inca esti o pustoaica si nu sti sigur ce inseamna o relatie dar pentru inceput vezi care ti-e baiatul potrivit! Apropo, y cel care s-a intors din Germania va ramane aici sau o sa plece iar? daca pleaca sa stii ca relatiile la distanta nu tin..bafta, sper sa faci alegerea potrivita! happy

| AndreeaDiana0412 a răspuns:

Poate ca-ti place de amandoi, dar ii placi pentru interior sau doar ca sunt frumosi? Asta conteaza. Daca ii placi doar pentru ca sunt draguti, nu merita sa fi cu unul dintre ei. Daca placi interiorul Lui X sau lui Y trebuie sa te gandesti foarte bine.

| AmyPuffhuRozCatifelat explică (pentru RenzoRomano):

RenzoRomano nu-mi plac banii lui pur si simplu imi place de (X) dar in copilarie mi-a placut si (y) si cand l-am vazut am retrait din nou amintirile ce le aveam in copilarie

| AmyPuffhuRozCatifelat explică:

Multumesc mult pentru ajutor!