| IdkOfelia a întrebat:

Buna. Am o problema legata de sederea mea in Anglia. Matusa mea mi-a facut pre-settle legandu-ma de fiica ei. Avand in vedere ca banii mi-au disparut si varul meu ce consuma droguri am luat decizia de a ma muta singura. Am share code si un joc stabil. Insa imi spun ca nu am cum sa ma mut si sa stau singura, daca mai vorbesc de asta imi vor rupe pre settle si ma trimit inapoi in Romania. Am vorbit cu cineva in vederea de a imprumuta o suma de la banca sa imi scot o viz de lucru pe o perioada de un an macar. Insa a iesit un scandal imens cu faptul ca nu ma pot muta si nu am voie. Am intimitate 0, deoarece camera imi este verificata toata ziua si nu am voie sa dau drumul la caldura pentru ca cica platesc mult. Insa eu imi platesc partea mea...
Ce as putea face? pentru ca nu stiu daca chiar pot sa imi stearga pre-settle si imi spun ca ea depinde de mine prntru ca semna sa ma ia la ea. Insa am 19 ani nu mai sunt copil..nu inteleg ce samnatura. Au zis o multime de chestii, si e prea mult de cap.

9 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Nu cunosc legile din Anglia. Dar își bat joc de tine ca la carte. Angajează te undeva la un loc de muncă și după cu siguranță vei avea și tu de beneficiat niște legi fiind-că Anglia pălește bine rău Angajați lor și muncitori în două luni de zile între timp îți cauți cu chirie pe acolo prin zonă trebuie sa fie sigur agenți imobiliare care închiriază apartament de locuință.

Mergi la poliție spune-le cum te abuzează cum te agresează și nu ai intimitatea deloc îți vorbesc urât și se comportă agresiv cu tine cum ești amenință de ei că vei fi trimisă în România de ei fiind-că tu îți dorești să muncești și să trăiești pe picioare tale propi țineți un avoca bun si cu siguranță ai toate șansele să reușești să scapi de Oamenii ăia care îți pun viața în pericol.

| 1onur a răspuns:

Dacă îți prinzi și închiriezi un avocat de acolo din Anglia scapi de ei și trăiești pe picioare tale munca ta banul tău casa ta sânt foarte sigur 100la100%%%%că sânt avocați avocate Românce care susține tineretul care dorește să-și facă un viitor în țara aceia și să aibă dreptul lor propriu la șădere în Anglia eu cred că o poți face cu Adevărat fără niciun deranj din partea lor către tine. Țineți un avocat bun și cereți drepturile din țara aceia ești o fată foarte tânără și este păcat de tine să ajungi în România când în țara aceia îți poți face tot vitorul bun poate eventuală îți faci și un amic un băiat prieteni și te stabilești acolo.

| 1onur a răspuns:

Atunci nu are nimeni ce să-ți mai reproșeze de ce dai drumul la caloriferlaughing) nu o să-ți mai inundă nimeni intimitatea ta personală îți trăiești viața după placul tău și legile tale având și o vârstă foarte tânără poți începe oricând de la zero.

| 1onur a răspuns:

Sâte întorci în România și ce să faci la 19 ani în România? Rămâi să-ți faci vitorul acolo o sa fie păcat de tine copile. Normal câți vor face rău fiindcă ei se cred Dumnezeul pe pământ dacă au și ei habar de câteva legi și câteva ajutoare sociale se cred Dumnezeul pe pământ. Ai grijă ce faci cu oamenii ăia fiindcă nu toți sânt ce par a fi într-adevăr cu Adevărat mulți vor să ajute puțin întind mâna fără niciun scop murdar în spatele lor.

| 1onur a răspuns:

Ia-ți un avocat bun trebuie sa fie un consulat român ceva acolo care se ocupă cu tineretul și ajutorul Adolescenților abuzați din partea membrilor lor de familie.

| BlaineCharles a răspuns:

Am locuit 5 ani in Anglia și știu nu tot dar majoritatea problemelor am trecut prin ele dă-mi un ID de Facebook Instagram și te pot ajuta cu plăcere.

| IdkOfelia explică (pentru BlaineCharles):

Mindrila._.ana pe Instagram.

| IdkOfelia explică (pentru 1onur):

Asa si e. M-am speriat atat de rau incat unde lucrez, niste oameni au crezut ca sunt pe droguri. Nu e ok sa minta asa si sa se bage in viata mea

| 1onur a răspuns (pentru IdkOfelia):

Au mințit la locul tău de muncă că consumi droguri?laughing) câtă dușmănie și răutatelaughing)