| adi2010 a întrebat:

am o problema si nu stiu ce sa fac, am fost aproape de a fi impreuna cu o fata, vorbeam pe mess aproape zilnic, ne vedeam si la scoala, totu era frumos, pana cand s-a combinat cu altcineva... ce sa fac, sa o las balta sau sa mai insist? chiar imi place enorm de mult de ea si nu stiu ce as putea sa mai fac, ce sfaturi imi dati?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu te-ai miscat destul de repede si n-ai ce-i face acum. Las-o cu ala si cauta-ti alta. Eventual, vei avea o a doua sansa daca se mai intampla sa fiti amandoi singuri in acelasi timp.

| GEORGE a răspuns:

Frate asa am patit eu in toamna, si acum imi place fata aia da iti zic din experienta mea ca nu are rost sa insisti, am insistat 2 luni dupa ce s-a combinat cu ala si tot nu am reusit. si chiar acum 2 saptamani vorbeam cu ea si mi-a zis ca il iubeste chatterbox bla bla, si mi-am dat seama ca desi imi doresc foarte mult, n-o sa o fac niciodata sa se indragosteasca de mine. acum depinde de norocul fiecaruia, de fapt stii ce? mai bine mai insisti si tu ca nu se stiewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Dicanul a răspuns:

Daca s-a combinat cu altcineva, las-o balta. Daca te placea pe tine, nu ar fi fost cu alt baiat. Cauta-ti pe alta, nu are rost sa te complici.

| Ooanna a răspuns:

Ii poti da flori, declarati de dragoste, ii lasi biletele, o inviti in parc sa vorbiti, ii spui ca o placi si ca ai fi instare sa faci otul pentru ia. dar iauo usurel pentru ca daca o grabesti zice ca esti dus cu pluta, dar daca o iei usor sunt sigura ca o sa fiti n preuna...

| Lordutu53 a răspuns:

Daca chiar o placi arata-i asta; dovedeste cu tu o meriti si nu ala; fai niste atentii, cadouri etc.

| GEORGE a răspuns (pentru Lordutu53):

Da ma, sa ii faca cadouri si aia nici sa nu il iubeasca...mai bine nu, crede-ma.adica daca nu se baga cu ala mai ziceam dar asa nu stiu ce sa zic.

| hellas a răspuns:

Daa,aici nu ma bag...laughing acceasi problema o am si eu, cat mai multe raspunsuri sa primesc si eu sfaturilaughing