| oanasunshine a întrebat:

Am si eu o mica mare problema. E cam complicat dar o sa zic pe scurt: eu si un baiat suntem prieteni foooarte buni, vorbim zilnic, ne imbratisam etc. Chestia e ca au intervenit sentimentele :-s...si ne placem, chiar imi zice 'te iubesc'. Ceea ce ma nelamureste pe mine este faptul ca nici nu suntem impreuna. Adica, stim ce simtim unul pentru celalalt dar niciunul nu spune "vrei sa fim impreuna?" straight face si nu stiu ce sa mai cred...deja m-am plictisit sa tot astept si as fi in stare sa ma combin cu primul baiat care imi iese in cale numai sa-i dau lui peste nas. Dar stiu ca nu ar fi bine nici sa procedez asa. va rog am nevoie de niste sfaturi pleasesad.

11 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

De ce astepti ca fraiera sa te invite el sa fiti impreuna? Fa-o tu! laughing)
Adica, sugereaza-i tu sa fiti impreuna cu curaj, iubire si devotament! happy

| whatevernvm a răspuns:

Nu trebuie sa te intrebe daca vrei s fii cu el, daca stie ca il placi, daca stie ca vrei si daca si el te place.
Probabil sunteti impreuna neoficial, e acelasi lucru.
Vorbeste deschis cu el despre asta, mai ales daca iti e prieten, e cel mai bine.
Bafta!

| sgeo23 a răspuns:

Este foarte simplu.Tot ce trebuie sa faci este ca data viitoare cand el iti spune "te iubesc" sa ii raspunzi cu "si eu", atunci tipul va avea dovada ca sentimentul este impartasit si te va intreba daca vreti sa fiti impreuna!happy

| nustiunustiu a răspuns:

Eu nu inteleg de ce fetele tot timpul asteapta ca baietii sa faca primul pas...dar poate baiatului ii este frica de raspunsul tau...sau este mai timid.

| oanasunshine explică (pentru sgeo23):

I-am spus "si eu ".

| Foreveraloone a răspuns:

Cand iti spune ca te iubeste nu-i raspunde. Apropiete de buzele lui si saruta-l.Asta il va da pe spate, iar dupa aceea veti fi impreuna mai mult ca sigur.Priveste-l putin in ochi inainte sa faci astahappy

| fluturas a răspuns:

Da de ce sa te intrebe daca vrei sa fiti impreuna?
daca va iubiti, sunteti impreunahee hee
poate oricum o sa te intrebe candva, sa fie mai sigur
nu fi asa nerabdatoarehee hee eu zic ca ii mai frumos asawinking, nu cred ca ar trebui sa il intrebi tu, bucura-te doar ca te iubeste si ca il iubestiwinking

| Anonima264 a răspuns:

Probabil este si putin timid!
Iesiti undeva, vorbiti deschis si intreaba-l daca vrea sa fiti impreuna!
Ai nevoie decat de curaj!
Succes!

| zăGhost a răspuns:

Nu, nu.
Nu fa prostia sa te combini cu altul, pentru ca o sa regreti mai tarziu.[din pacate, stiu ce vorbesc]
Eu cred ca voi cam sunteti impreuna, doar ca sunteti timizi.
Cheama-l tu afara si ia-l de mana, sau pur si simplu saruta-l.
Lui atat ii trebuie... o incurajare de genul asta. Daca mai amani mult, s-ar putea sa fie prea tarziu. happy
Bafta!

| Nikoletaaa a răspuns:

Daca il placi cu adevarat... Spune-i-o si daca te place cu adevarat va spue: DA happy

| Irinna1 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa astepti.Esti sigura ca si el iti impartasese sentimentele? Poate ca este vorba doar de o prietenie frumoasa, si prietenii isi spun '' te iubesc'' intre ei si nu e nimic rau in asta..ar fi pacat sa se strice.Insa daca tu crezi ca sentimentele vin din ambele parti ai putea face tu primul pas, iar el iti va raspunde.Curajwinking.iar daca nu, asta e.Trebuie sa te gandesti si la ce vei face in cazul in care sentimentul nu este reciproc.