| doareustreet a întrebat:

as vrea un sfat in legatura cu o problema, vreau sa racesc foarte tare relatia cu patinti... simt ca nu le mai pas de mine si ca vor sa scape de mine se poarta cu mine ca cu ultimu gunoi vreau sa racesc relatia cu ei sa fiu ca un strain multumesc!

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Imi pare rau de situatia ta. Poti sa ai o discutie sincera cu ei si sa le spui ce simti in legatura cu modul in care se poarta cu tine. Sper sa iti fie util urmatorul articol.http://www.jw.org/......re-reguli/

| BeatrizBetty a răspuns:

Pai in primul rand nu cred ca ar trebui sa racesti relatia cu ei... Daca crezi cu adevarat in Dumnezeu, roaga-te in fiecare seara la El sa-i faca cum simti tu nevoia pe parintii tai.

| Marin_Silvia_1974 a răspuns:

Stii,tu nu ar trebui sa ai astfel de ganduri fata de parintii tai.Da,uneori chiar sunt enervanti unii dintre ei,dar sa nu uitam ca sunt sange din sangele nostru...Da, ar fi o solutie sa fim un pic mai distanti o vreme, ca sa isi dea seama ca au gresit(asta in mintea noastra).Dar nu e si cea mai sigura cale...OK, stiu ca nu ma vei asculta, asa ca iata ce ar trebui sa faci:
1.Incearca sa stai mai mult singur.
2.Invata extrem de bine la scoala si fi ireproosabil(as o sa isi dea seama ca au gresit in privinta ta-poate nu le placea cum te comportai sau invatai, dar nu stiau cum sa iti spuna asta, in plus, nu o sa se mai iste certuri in privinta astawinking
3.Cand iti propun sa mergi undeva cu ei refuza plin cu raceala...
4. Daca te iau cu frumosul, tine-te pe pozitii, adica sa nu izbucnesti in lacrimi si sa le spui ca iti pare extrem de rau ca te-ai comportat ca un strain, spune-le ce te deranjeaza la ei(daca ai tupeul sa le spui direct)sau indirect happy
ok, sper ca te-am ajutat.