| cineva666 a întrebat:

Cand e cu mine ma pupaceste,ma tine in brate, are grija de mine( imi lasa impresia ca se simte bine alaturi de mine)... cand nu e cu mine, abia daca ma cauta la telefon. ce as putea sa cred prin asta? ca nu stie ce vrea cu adevarat? ( am mai pus intrebarea asta si acum cateva zile. ba chiar am si dat detalii despre situatia asta) as vrea mai multe pareri

24 răspunsuri:
| bogdanForever a răspuns:

Este simplu, va dura foarte putin, nu iti face iluziiwinking

| SkyPilot a răspuns:

Unii baieti nu se descurca prea bine sau nu le place sa scrie sau sa vorbeasca la telefon. Si eu sunt printre ei.
Isi doreste sa iasa cu tine? Asta nu ne spui. Daca da, plus felul in care se poarta cand sunteti impreuna ma face sa cred ca relatia voastra e OK.

| nicusor95 a răspuns:

A dreacu tehnologie..ma intreb.acum cateva sute de ani cand nu existau telefoane si oamenii puteau discuta decat fata in fata sau scrisori cum dreacu rezistau relatiile, sau cum existau macar.nu toti oamenii stau cu telefonul in mana 24 din 24.eu cred ca relatia voastra va rezista mai mult daca lasati tot ce tine de facebook si de mesaje deoparte.

| cineva666 explică (pentru nicusor95):

El e plecat in alta tara.

| cineva666 explică (pentru nicusor95):

Daca nu vorbim la telefon sau pe net... atunci cum putem comunica?

| cineva666 explică (pentru SkyPilot):

Pai cand a venit in tara ne-am vazut happy el mi-a cerut sa ne vedem.si cand ne-am vazut happy am stat multe ore impreuna.am dat mai multe detalii in link-ul de mai jos

| SkyPilot a răspuns (pentru cineva666):

Nu este de loc usor cand esti afara, mai ales cu situatia lui familiala. Nu il judeca dupa ce face de acolo. Si eu locuiesc afara si mai stiu cate ceva. De la munca nu poate suna, aici suntem la patron, nu sunt nici aia absurzi dar nici nu putem sa ne batem joc de ei. Daca acasa nu ii este bine, nu te va suna nic de acolo.
Am citit ce ai scris, nu ma apuc acum sa spun de ce, dar parerea mea este ca e un baiat bun care se va purta bine cu tine. Daca nu avea sentimente pentru tine nici nu te-ar fi invitat la el si nici nu ar fi trecut peste relatia ta temporara. Incearca sa mergi la el pentru o peroada scurta, fara promisiuni, si vezi cum merg lucrurile. Ar trebui sa te gandesti ca este singur intr-o lume ostila, care nu ii agreeaza pe cei ca el (francezii sunt al naibii de rasisti), practic fara familie, fara prieteni. Ar avea foarte multa nevoie de ajutorul tau.

| Goete a răspuns:

Pupacind pe altcineva nu poti suna la telefon...

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Poate ca ar trebui sa incepi cu analiza sentimentelor tale pentru el. Te vezi traindu-ti viata alaturi de el? Ai putea sa il urmezi acolo unde e stiind ca nu va fi o viata usoara? Ai avea rabdare sa treceti impreuna o perioada proasta din punct de vedere financiar in care trebuie sa taiati orice placere? Incearca sa iti imaginezi situatii dificile si gandeste-te daca ai avea incredere in el si in voi ca un cuplu sa le depasiti impreuna. Aceste intrebari sunt pentru tine, eu nu am nevoie de un raspuns. Trebuie sa fii sigura in primul rand ca TU esti in aceasta relatie. Daca incerci sa te pui in locul lui, nu I-ai oferit cine stie ce. Ati iesit de cateva ori impreuna, ai acceptat sa te sarute si cam atat. Intr-o relatie ai nevoie de certitudinea ca partenera e alaturi de tine. Tu nu i-ai oferit lui acest lucru. Eu am adus aici unde locuiesc pe cineva din Romania. Acum avem multi ani impreuna. Partenera mea m-a facut sa simt ca pot avea incredere in ea si a venit pentru mine la capatul Pamantului happy

| cineva666 explică (pentru bogdanForever):

Mmm... ramane de vazut ce o sa se intample

| cineva666 explică (pentru SkyPilot):

Stiu ca nu ii este usor acolo unde este acum.din fericire ii e mai bine ca la inceput.eu vreau sa fiu alaturi de el dar..trebuie sa-mi si permita astawinking.nu are un loc de munca foarte strict happy sunt o persoana intelegatoare dar un mesaj seara ar putea sa dea si el..inainte de culcare sau cand ajunge acasa( nu sa vorbim o data la nu stiu cate zile).nu crezi? Multumesc ca ai avut rabdarea de a citi ce am scris dincolo mai ales ca am lalait-o, dar ceva detalii asa in mare.Si eu cred ca este un baiat bunwinking o f facut el prostii in tinerete dar acum s-a potolit, se vede asta.incerc sa ii inteleg comportamentul.dar nu prea pot sa fac asta daca nu ma ajuta.Nu avea de ce sa nu treaca peste relatia mea temporara mai ales ca eu am fost sincera cu el si i-am si spus ca nu-l mai astept.decizia asta o luasem din cauza lui pentru ca azi spunea ceva, peste o saptamana altceva happy si nu puteam sa stau dupa el pana la nesfarsit mai ales ca era dupa cum bate vantul.Imi ceruse de pe la inceput sa ma duc la el dar mi-a fost greu sa iau o decizie mai ales ca noi nici macar nu aveam o relatie pentru ca nu am apucat din cauza plecarii lui
(+ teama de ce ar spune familia mea auzind ca eu vreau sa plec dupa o pers cat de cat necunoscuta in alta tara)etc.hotarasem sa nu ne grabim in a avea o relatie ca deh graba strica treaba dar s-a intamplat sa plece cica pentru 4 zile dar imediat s-a hotarat sa stea mai mult daca tot ajunsese acolo...si s-a dus dracu'cu tot.

| cineva666 explică (pentru SkyPilot):

Mmmm... intai sa vorbesc serios cu el happy si cand o sa stie cu adevarat ce-si doreste de la mine poate ca o sa ma duc la el macar pentru o perioada scurta de timp cum ai spus tu sa ma conving daca putem f cu adevarat impreuna sau nu. el din contra are o parere mai buna despre francezi decat de romani. ii este foarte greu acolo fiind singur in locul unde sta..plus ca il macina problemele legate de familie.

| cineva666 explică (pentru SkyPilot):

Uneori stau si ma gandesc... oare nu vrea sa ma duc acolo doar pentru a nu mai sta singur? doar pentru asta? sad eu nu as vrea sa fiu folosita...

| cineva666 explică (pentru SkyPilot):

Daca ma vad traindu-mi viata alaturi de el? da happy sau cel putin asa cred in momentul de fata. Pana acum nu am avut o viata tocmai roz asa ca...sunt obisnuita cu greutati. Probabil ca o sa ma duc la el. daca mi demonstreaza ca ma merita, ca chiar ma vrea alaturi de el pentru mult timp.o sa-i raman alaturi oricat de greu ar fi.Sunt buna la casa omului..nu-s pretentioasa, sunt rabdatoare si intelegatoare(de exp daca luna asta nu ne permitem ceva..asta e happy inteleg). ma gandesc la multe, la cum ar putea sa fie viata mea acolo.

| cineva666 explică (pentru SkyPilot):

Nu i-am oferit cine stie ce? ce as f putut sa ii ofer intr-un timp asa de scurt petrecut impreuna?! El stie ca eu vreau sa ii fiu alaturi dar trebuie sa faca si el ceva pentru asta, sa-si doreasca si el asta cu adevarat...sa demonstreze ca chiar isi doreste sa ii fiu alaturi. ca de vorbe sunt satula

| cineva666 explică (pentru SkyPilot):

Ma bucur pentru voi happy

| ywar a răspuns (pentru nicusor95):

S U P E R B! Cum pun raspunsul tau in RAMA?

| bogdanForever a răspuns (pentru cineva666):

Yes it willwinking

| Țoglă a răspuns:

Este ok să nu stai toată ziua pe fb&etc.Mulți suntem ca el.Ce vrei mai mult decât îți oferă el în viața reală? Dacă nu-i place tehnologismele, nu-l stresa.

| cineva666 explică (pentru Țoglă):

El este in alta tara, eu sunt in Romania happy. deci... putem vb doar la telefon sau pe internet momentan happy

| cineva666 explică (pentru Țoglă):

Nu am petrecut foarte mult timp impreuna happy ca nu am avut ocazia

| cineva666 explică (pentru Țoglă):

Daca nu ai ce face si ai chef sa citesti happy poti sa te uiti pe link-ul de mai sus happy asa ai intelege mai bine cum sta treaba si ca nu sunt exagerata

| cineva666 explică (pentru Țoglă):

Eu vreau doar sa stiu ce vrea cu adevarat de la mine happy l-am intrebat happy dar nu prea m-a lamurit. imi lasa impresia ca nu stie ce vrea de la mine, de la viata cu adevarat.imi lasa impresia ca s-a obisnuit cu singuratatea stand singur in alta tara timp de un an...