| anonim_4396 a întrebat:

ce pot face cand parintii ma obliga sa port pampers? Se intampla asta doar cand sunt pedepsita, pentru ca nu am voie sa ies din camera.

16 răspunsuri:
| Alexandrumar1 a răspuns:

Hai ca ne iai la misto asta e culmea tupeului... Daca sa-r intampla un asemenea caz in realitate parintii trebuie trasi la raspundere.adic pedeprist pedepsit dar sa nu ai voie la wclaughing

| RфZaημtzα a răspuns:

Poftim? Ce fel de pedespsa este asta? Nu am auzit in viata mea.Iti cumpara topuri de pampers sa aiba pentru cand te pedepseste? Eu nu am mai auzit asa ceva! Nici nu am cuvinte. Spune-le sa gandeasca putin mai mult!

| GabrielleTheRealQueen a răspuns:

Sa incerci sa le explici ca nu mai esti un copil.[depinde de cati ani ai], si daca e sa te pedepseasca, sa te pedepseasca "ca pe un adolescent".( ceea ce sper ca esti).

| pasta a răspuns:

Doamn ce parinti comunisti ai mama mea doar ma cearta si mai nimic altceva da citi ani ai? Spunele ca vreai la toaleta ori amenintai ca-i dai in judecata daca iti sunt incallcat dreptul la igiena

| XDarkAngel a răspuns:

Buna! eu zic ori sa suni la protectia copilului, ori inscriete la o emisiune cu cazuri reale ca sa ai un public intreg care sa le dovedeasca cas nebuni (fara suparare), ori strangeti un grup de oameni (rude, prieteni, cunostinte) si explica-le situatia si spune-le sa vorbeasca si ei cu ei, pentru ca din cate imi dau seama nu prea rezolvi nimic daca tu incerci sa vorbesti cu ei, dar asta nu inseamna ca nu ar trebui sa mai incerci happy.
sper ca te-am ajutat, baftawinking.

P.S.: sincer eu putin am impresia ori ca exagerezi ori ca iti bati joc de noi si e o minciuna pentru ca nu exista niciun parinte care sa faca asta nici macar in desene animate!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Este doar o fantezie de a ta. In caz contrar, crede-ma, ai o mare problema.

| 0vidius a răspuns:

Asta ori e scrisa la misto ori o fi adevarat ceea ce nu prea e normal. Daca ar fi adevarata faza cheama si tu politia ca sigur nu vor mai proeda la fel sau... procedeaza si tu ca nebunii din spitalele de psihiatrie : unge si tu peretii cu nevoile tale le vei da astfel de lucru(spalat varuit) si nu te vor mai obliga sa porti pampers.
Apropo ce varsta ai?

| Tsunade99 a răspuns:

Mdap...nu ca mi-as bate joc de tine, dar cred ca tu iti bati joc de noi! Cum adica sa te oblige sa porti pampers?
Doamne...mare e gradina ta, si multi sunt cei care ii sar gardul. laughing
Adica stai asa! esti sigura ca nu ai 5-6 ani?

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu cineva in afara familiei despre asta. Cu diriginta/dirigintele tau de exemplu. pentru ca asa ceva nu este normal. parintii tai te terorizeaza practic. Baftawinking

| crazydee a răspuns:

Cati ani ai? 1, 2? iti bati joc de mine? fetit-o nici fratimiu care are 5 ani nu mai poarta pampers de la 2
omg...cred ca esti sarita de pe fix(fara suparare) dar totusi e exagerata intrebarea ta,dar hai sa zicem ca e adevarat, deci, in cazul asta eu as discuta cu ei si le-as spune ca asa ceva nu e normal si ca sunt nebuni si ca au varsta pe care o au degeabalaughing pe bune acum: bafta in ''iluzia ta'' rolling on the floor

| Roxana_2291 a răspuns:

Si la calculator cum de te lasa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa iei si ceva in gura (pentru linistire), ca un copil obraznic ce esti, iar dupa 1/2 ora sa te pui pe smiorcait intr-un colt.

| enverhoxha a răspuns:

N-aţi înţeles nimic. Sigur că poartă pamperşi dacă n-are voie să iasă din cameră. Unde să facă pipi?

| anka89 a răspuns:

Poate is de pe vremea comunismului si nu au minte deloc daca fac asa ceva! cu asa parinti nici nu am ce sa iti spun.si de asta nu pot sa iti spun sa stai de vorba cu ei deoarece nu o sa te inteleaga dar poate cu o sansa de 2-3% sa vb doar cu mama ta sa inteleaga.DOAMNE FERESTErolling on the floor

| buricosu a răspuns (pentru enverhoxha):

Nu poate face in sticle de plastic goale?

| MadalinMihordea a răspuns:

Și EU port pampersul și mă simt bine mereu mă schimb chiar că am 16