| Alexandra_7231 a întrebat:

Buna dragilor.Deci acum cateva luni de zile mi-a dat add in lista de yahoo un coleg de facultate al verisoarei mele(eu am 17 ani). Dupa vorbea cu mine pe mess, imi zicea ca sunt draguta, m-i-a propus sa iesim.Eu l-am respins pe moment adica i-am zis ca am si prieten (desi nu aveam)plus ca el avea prietena si chiar el mi-a zis chestia asta deci nu intelegeam de ce vrea sa ma cunoasca si sa ma intalneasca daca avea o prietenathinking De Pasti (atunci s-a fost despartit si de prietena lui)a fost impreuna cu cumnatul pana in dreptul unde stau eu pentru a o lua pe vara mea.Eu eram acasa dar nu am iesit si eu afara. Dupa el m-a intrebat pe mess de ce nu am vrut sa il vad iar eu i-am zis ca nici nu am stiut ca a venit(si asa era, nu am avut nici o idee ca o sa vina si el pentru ca si eu as fi vrut sa il vad in realitate)Dupa eram intr-o zi la vara mea si am intrat pe mess si ea intrat in vb cu el dp id-ul meu (ca si cm as vb eu cu el)si ii facea "ochi dulci"ca sa zic asa intrebandu-l cand poate sa ii faca o vizita, il imbratisa etc(bine presupun ca s-o fi prins ca e ea pentru ca mai devreme a fost vb cu ea si i-a zis ca sunt la ea)in fine.De atunci nu a mai vb cu mine, iar zilele trecute vb cu despre el cu vara mea si mi-a zis ca atunci cand a fost sa o ia de la mine si i-a zis ca acolo stau eu(el nu stia ca vine la mine)a vrut sa vina la mine dar ea nu l-a lasat si ca tragea de cumnatul lui sa il lase sa coboare din masina, mi-a mai zis ca nu fumeaza, plus ca arata si f bine.

Acum mi-am dat seama ca imi place e el si m-am hotarat sa vb cu el pe mess cand il vad. Zis si facut, astazi cand era pe mess salutand-ul si intreband-ul cmf.Am fost profund intristata cand mi-a raspuns dupa vreo 15 min "nu e ...sunt gagik lui"Totusi pe hi5 scria ca e singur si avea si status cu id-ul (pus in urma cu 2 zile).

Intrebarae mea e :acum ce sa fac pentru ca chiar ma intrizteaza asta si nu stiu... Voi ce credeti m-a placut sau doar se plictisea si incerca sa ma vrajeasca. Iar astazi oare era el cel care mi-a raspuns sau era prietena (pentru ca si inainte ma intreba cine sunt spunand ca voia doar sa vada cum reactionez)Oare astazi a zis asta doar ca sa ma supere dandu-si seama ca m-am razgandit in privinta lui sau chiar era prietena lui thinking Asadar sa nu imi mai aprofundez gandurile in legatura cu el si sa incerc sa redevin indiferenta(daca voi putea)? Ce pareri si sfaturi aveti despre ce ra trebui sa fac si ce parere aveti despre el (stiu ca nu puteti sti ce gandeste )dar nu stiu parerea voastra. Ms mult va pup. O seara buna

9 răspunsuri:
| Cineva! a răspuns:

Sincera sa fiu nu cred ca e foarte interesat(sau cel putin asa da impresia)pentru ca el are deja prietena si 'flirteaza' si cu tine(asa am inteles din ce ai scris)! Eu una, daca as fi in locul tau as incerca sa raman totusi cu picioarele pe pamant pentru ca in primul rand este cuplat, pare superficial si nu as avea incredere in el! Nu as avea incredere in el pentru ca din moment ce el e impreuna cu cineva si totusi 'se da la tine' m-as putea astepta sa-mi faca si mie acelasi lucru in orice moment.Sa vada o 'tipa mai misto' sa ma minta si pe mine si pe ea, sa ma dezamageasca ca in final sa ne despartim. Poate atunci chiar era prietena lui ceea ce insemna ca nu ar trebui sa 'intervii tu'. Poate era el si se prefacea(asa cum zici tu) dar, daca a zis:"sunt gagik lui". inseamna ca nu vrea ceva serios? ca nu are curaj? ca e indecis? Eu cred ca da!
. Si Da! Cred ca va trebui sa devii indiferenta! Cu un viitor iubit trebuie mai intai sa te impretenesti, pentru a`i vedea adevarata fata! Sa vezi cum reactioneaza in anutime situatii pentru a nu vedea lucrurile astea cand veti fi impreuna si vei suferi mai mult.(cel putin asa cred eu). Totusi... daca tu chiar iti doresti sa afli m-ai multe si simti ca deja te`ai indragostit de el. vorbeste cu el.Pentru ca asta e singura solutie! Desi eu daca as fi in locul tau, as cam ramane indiferenta, pentru a nu ajunge sa regret dupa si sa sufar degeaba.
Oarecum, trebuie sa conteze si 'parerea inimii'. dar ai mare grija, sa ramai cu picioarele pe pamant, sa nu`ti faci iluzii daca nici macar tu nu esti sigura!(Ai timp de toate)
Multa bafta, si sper sa te descurii! Papa:*!

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Eu cred ca el nu te'a placut cu adevarat. Daca te placea cu adevarat nu te lasa in pace si insista.Eu zic sa incerci sa vorbesti cu el de la = la = si sa il intrebi daca te'a placut si daca te mai place, si daca ar fi dispus sa o lase pe actuala prietena pentru tine.happySper ca ti'am fost de ajutorhappypapawave

| IuliaWosster a răspuns:

Hmmmm interesanta povestea.happy Deci parerea mea : la inceput ai procedat foarte bine ai fost indiferenta si l-ai vrajit fiindca asa sunt baieti cand nu pot sa aiba o fata. fix pe aia o vor.happy
Acum nu ai de unde sa stii daca te minte sau chiar era iubita lui.
Poate s-a cuplat cu alta sa iti faca tie in ciuda.happy
Incearca sa vb cu el si sa pari indiferenta asta il doare si va incerca sa iti castige atentiahappy
Cand se va intoarce (daca se va intoarce) atunci incearca sa fi amabila cu el si sa flirtezi putin.happy
Si dupa aia totul vine de la sinehappy
Multa bafta!happy
P. S si daca vezi ca nu vrea. sau ca te refuza lasa-l balta nu merita sa te ti dupa un baiat. sunt asa de multilove struck :*

| alexcan a răspuns:

Uite un alt lucru care ar trebui sa iti dea de gandit, daca vorbesti cu un om printr-un perete poti vedea ce fel de om e? Nu cred, asa ai facut si tu acum gandeste-te ca nu l-ai cunoscut deloc pe acel baiat si tu deja ai anumite sentimente pentru el cred ca cel mai bun lucru pe care il poti face este sa vorbesti cu el il chemi la o cafea, iesi cu el si ii spui cum vezi u lucurile si sunt sigur ca vei intelege dupa reactia lui ceea ce gandea. bafta multa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Alexandra-eu cred ca intai iti trebuie mai multa gramatica si apoi dragoste, asta e parerea mea sincera! Chiar la 17 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Alexandra-eu cred ca intai iti trebuie mai multa gramatica si apoi dragoste , asta e parerea mea sincera ! Chiar la 17 ani !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra, nu stiu ce sa spun dar iti spun un lucru:aduti aminte mereu :cu capul gandesti dar cu inima iubesti.[...]si acel sentiment de a iubii e extrardinar e o minune asa cca gandeste-te la ce ti-am zis si raspunsul iti va fi in maini sigur.pa pa e pupkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paieu cred ca putea fi ea si el a uitat sasi schimbe alea de la hi5 la cat de indragostit e sau a facut-o sa tio plateasca.Mai bine uital mai sunt baieti frumosi in lume oh go on

| Alexandra_7231 explică:

Ms pentru raspunsuri. Siii scuze daca am mai gresit la redactare dar am scris repede si plus nu vad greselile am scris destul de coerent mi asa mi se pare., Sincer am vazut unele intrebari scrise in asa fel incat trebuie sa le descifrezi nu sa le citesti si sa dai un raspuns.Asa ca...