| SweetGirl9913 a întrebat:

Imi dati si mie niste sfaturi in legatura cum as putea sa ii conving pe parintii mei sa imi fac cont de Facebook?

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Daca ai 16 ani si inca iti ai controleaza parintii arhiva pe net, e nasoala situatia. Nu inteleg de ce la 2 ani de varsta la care devii major oficial, inca mai stau parintii sa vada daca ai Hi5, facebook, twitter, ID de yahoo, sau ce melodii asculti pe youtube, sa nu fie cu tenta pornografica. Fa-ti Fb foarte simplu, ca nu iti cere bani pentru un cont, iti pui cateva poze cu tine, cu prietenii, nu poze intime (parintii se gandesc ca pe fb sunt doar obsedati sexual care cauta fete asa 'inocente' cu poze mai mult dezbracate decat imbracate), si nu da Add verisoarelor, surorilor mamei care o cunosc pe matusa tatalui. Daca ai la prieteni doar colegii de liceu, nu au cum sa afle ai tai ca ai fb, si asta-i treaba! Pupici!

13 răspunsuri:
| AaN56 a răspuns:

Ia note bune la scoala si comportate frumos pe langa eitongue

| Aka47Alex a răspuns:

laughing rolling on the floor...N-ai FB nu existi tongue big grin

| betsy a răspuns:

Nu, dar daca vrei iti dau niste argumente pentru care nu merita sa iti faci cont de Facebooklaughing

| betsy a răspuns (pentru Aka47Alex):

Ah da? Pe asta n-am mai auzit-ohappyDeci ma pot considera o fantoma de acum?laughing

| Aka47Alex a răspuns (pentru betsy):

Nam spus asta. Doar ca asa spune profesoara mea de romana deoarece n-are FB...(e doar cu messu) tongue

| Wads a răspuns:

Haha, mai asteapta ceva timp, la 13-14 ani esti usor infuentabila, pe la 16 ani o sa fii influentzata oricum deci poti sa-ti faci atunci fb

| dragos9234 a răspuns:

Daca parintii tai nu te lasa sa iti faci cont de fb inseamna ca sunt prea posesivi, nu se gandesc deloc la tine
P.S:nu cred ca este important un cont de fb, chiar nu inteleg ce ii atrage pe unii la facebook

| SweetGirl9913 explică (pentru betsy):

Am vrut numai un sfat macar unul dar daca aici nu se poate da nici unul. si daca vreti sa stiti am 16 ani

| SweetGirl9913 explică (pentru AaN56):

Poate liceu ca am 16 ani

| SweetGirl9913 explică:

P.S: AM 16 ANI!

| SweetGirl9913 explică (pentru znstr):

Mersi mult!

| znstr a răspuns (pentru SweetGirl9913):

N-ai pentru ce! ma bucur ca te-am ajutat.